کرزی خواستار شرکت گسترده مردم در دور دوم انتخابات افغانستان شد

حق نشر عکس AFP Getty Images
Image caption رئیس جمهوری افغانستان از مردم برای حضور گسترده در دور دوم دعوت کرد

حامد کرزی رئیس جمهوری افغانستان از مردم این کشور خواست که با مشارکت خود در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری؛ افغانستان را یک قدم پیشتر به طرف کامیابی، ثبات و سعادت پیش ببرند.

قرار است دور دوم انتخابات روز 24 جوزا/خرداد برگزار شود و رای دهندگان بین عبدالله عبدالله و اشرف غنی احمدزی، دو نامزد دور دوم، یکی را انتخاب کنند.

دور اول انتخابات ریاست جمهوری افغانستان روز ۱۶ حمل/ فروردین امسال برگزار شد اما هیجیک از نامزدها نتوانست به حد نصاب لازم آرا دست یابد اما عبدالله عبدالله و اشرف غنی احمدزی به عنوان حائزان بیشترین شمار آرا به دور دوم راه یافتند.

رئیس جمهوری افغانستان در بیانیه‌ رادیویی خود که هر ۱۵ روز یک بار نشر می‌شود، با تقدیر از مشارکت گسترده مردم در انتخابات ریاست جمهوری افغانستان گفت که مشارکت گسترده آنان در دور اول به افغانستان عزت و افتخار بخشیده است.

آقای کرزی تاکید کرد که با توجه به تهدیدهای امنیتی، حضور مردم در پای صندوق‌های رای دهی، باعث شد تا افغانستان به عنوان یک کشور مردم‌سالار که مردم حقوق و قدرت خود را می‌شناسند به جهانیان معرفی شود.

حق نشر عکس Reuters
Image caption رئیس جمهوری افغانستان از حضور گسترده مردم در دور اول تقدیر کرد

رئیس جمهور افغانستان خطاب به مردم گفت: "اطمینان دارم که شما روز ۲۴ جوزا که دور دوم انتخابات است به سوی صندوق‌های رای می‌روید و از دو کاندیدای پیشتاز یکی را به براساس میل خود انتخاب می‌کنید."

آقای کرزی افزود: "به این ترتیب وطن عزیز ما به ثبات و امنیت بهتر و به طرف نهادینه شدن دموکراسی و مردم سالاری گام خواهد برداشت."

رئیس جمهور افغانستان آرزو کرده که مردم افغانستان روز ۲۴ جوزا را روز کامیابی افغانستان و روز حرکت به طرف آینده‌ای درخشان و سعادتمند و گامی برای صلح و ثبات افغانستان بدانند و در انتخابات مشارکت گسترده داشته باشند.

مطالب مرتبط