'افغان' قهرمان لیگ برتر فوتبال زنان کابل شد

حق نشر عکس APdd
Image caption تیم 'افغان' توانست در دیدار پایانی دومین دور لیگ برتر فوتبال زنان کابل با شکست 'میهن' به مقام قهرمانی برسد.

تیم فوتبال 'افغان' برای دومین بار قهرمان لیگ برتر فوتبال زنان کابل شد

این تیم توانست در دیدار پایانی دومین دور لیگ برتر فوتبال زنان کابل با شکست دادن چهار بر صفر 'میهن' به مقام قهرمانی برسد.

این تیم در اولین دور این لیگ نیز با غلبه بر استقلال به مقام قهرمانی رسیده بود و امسال نیز توانست برای دومین بار قهرمان این لیگ شود.

در ترکیب دو تیم افغان و میهن بازیکنان ملی پوش تیم ملی فوتبال زنان افغانستان عضویت داشتند و این دو تیم توانسته بودند با استفاده از این بازیکنان و با شکست دادن دیگر رقیبان گام به دیدار فینال بگذارند.

دور دوم لیگ برتر فوتبال زنان کابل هفده روز پیش آغاز شد. در این لیگ هشت تیم حضور داشتند و به‌صورت بازی در دو گروه چهار تیمی با یکدیگر رقابت کردند.

به گفته هاجر ابوالفضل مسئول کمیته زنان فدراسیون فوتبال افغانستان این کمیته برای رشد و تشویق بیشتر زنان ورزشکار، لیگ برتر فوتبال را برای زنان را ایجاد کرد تا از این طریق بتواند زمینه مسابقات بیشتر و حرفه‌ای تر را برای زنان مهیا سازد.

Image caption دور دوم لیگ برتر فوتبال زنان کابل هفده روز پیش آغاز شد.

او همچنین گفت که آنها توانسته‌اند با راه اندازی این لیگ زنان بیشتری را به فوتبال دعوت کنند و این لیگ توانسته خانواده این دختران را نیز به ورزشگاه بکشاند.

اما حضور کمرنگ تماشاچیان و علاقه کم خانواده‌ها و مسئولان وزارت معارف و وزارت زنان از اساسی‌ترین مشکلات کمیته زنان فدراسیون فوتبال برای رشد فوتبال در میان زنان خوانده شده‌است.

کمیته زنان فدراسیون فوتبال افغانستان از سال ۲۰۰۳ فعالیت‌های فوتبال زنان را در افغانستان آغاز کرد اما تا چندین سال تنها به یک یا دو تیم بسنده کرده بود و فعالیت های این کمیته کمرنگ بود؛ اما در این اواخر فوتبال زنان توانسته مورد توجه خانواده‌ها و دختران در افغانستان قرار گیرد و این کمیته توانسته در ولایات کابل، بلخ، هرات و سرپل فعالیت‌های خود را گسترش دهد.

فوتبال زنان افغانستان تاحال توانسته در رده سنی جوانان و بزرگسالان تیم‌های ملی را ایجاد کند و همچنین توانسته‌است لیگ‌های فوتبال زنان را در این ولایات راه اندازی کند.

مطالب مرتبط