هفت نفر در حمله انتحاری به خودرو ارتش ملی افغانستان در کابل کشته شدند

حق نشر عکس AP
Image caption تاکنون چندین باردر شهر کابل افراد انتحاری وارد خودروهای ارتش ملی افغانستان که تلفات زیادی را در پی داشته است

بامداد چهارشنبه، ۱۱ سرطان (تیر) وقوع یک حمله انتحاری درمنطقه کارته سخی در کنار وزارت زراعت/ کشاورزی افغانستان در کابل جان ۷ نفر را گرفته و ۱۶ نفر دیگر را زخمی کرد.

حشمت الله استانکزی سخنگوی پلیس کابل به بی‌بی‌سی گفت که تاکنون به صورت دقیق مشخص نشده که چه شماری از این افراد عضو ارتش ملی افغانستان و غیر نظامیان بوده‌اند.

او افزود که یک مینی بس حامل کارمندان نیروی هوایی ارتش ملی افغانستان که عازم محل کارشان بود در حوزه سوم شهر کابل، در نزدیکی وزارت زراعت/ کشاورزی هدف حمله فرد انتحاری قرار گرفت.

حق نشر عکس Reuters
Image caption این سربازان کارمندان نیروی هوایی ارتش افغانستان بودند

آقای استانکزی افزود که به دلیل انتقال قربانیان این حادثه به بیمارستانهای مختلف شهر تاکنون هویت تمامی افراد مشخص نشده است.

او افزود که با توجه به شمار تلفات، احتمال دارد که حمله کننده وارد خودرو ارتش شده و بعد مواد انفجاری همراه خود را منفجر کرده باشد، ولی پلیس کابل در حال بررسی این حادثه است.

پیش از این صدیق صدیقی سخنگوی وزار داخله /کشور افغانستان با تایید این خبر در صفحه رسمی فیسبوک خود نوشت که ۵ سرباز ارتش کشته، ۴ سرباز و ۵ غیر نظامی نیز در این حادثه زخمی شده‌اند.

شاهدان عینی به بی‌بی‌سی گفته‌اند که فرد عامل این عملیات انتحاری حوالی ساعت ۶:۴۰ دقیقه به وقت محلی وارد یک خودرو ارتش ملی افغانستان شد و سپس مواد منفجره همراه خود را منفجر کرد.

به گفته این شاهدان شدت انفجار به حدی بود که شیشه‌ ساختمان‌های مشرف به محل حادثه شکست.

اکنون این محل بر روی رفت و آمد خودروها باز شده است.

شاهدان عینی می‌گویند که خودروهای آب پاش محل حادثه را شسته و زندگی به حالت عادی برگشته است.

حمله به نفرات ارتش ملی افغانستان بدون سابقه نیست و پیش از این هم در مواردی، مهاجمان انتحاری با ورود به خودرو حامل نظامیان، آنان را هدف حمله قرار داده‌اند.

حق نشر عکس AP
Image caption افراد انتحاری اغلب ملبس با لباس ارتش وارد این خودروها می شوند