سه موشک به فرودگاه نظامی کابل اصابت کرد

حق نشر عکس AP
Image caption فرودگاه نظامی کابل از محلات محافظت شده پایتخت است

سه موشک به فرودگاه نظامی کابل اصابت کرده است.

فرماندهی پلیس کابل می‌گوید که این موشک‌ها به فرودگاه نظامی که در کنار فرودگاه بین‌المللی کابل و فرماندهی نیروهای هوایی افغانستان موقعیت دارد، اصابت کرده است.

حشمت ستانکزی سخنگوی پلیس کابل به بی‌بی‌سی گفت که هنوز از تلفات و خسارات احتمالی این رویداد جزئیاتی در دست ندارد و معلوم نیست که این موشک ها از چه نقطه‌ای شلیک شده‌اند.

فرماندهی پلیس کابل هم با پخش خبرنامه‌ای گفته است که در محل اصابت این موشک‌ها آتش سوزی روی داده است.

فرودگاه نظامی کابل مورد استفاده هواپیماها و هلیکوپترهای نظامی ارتش است و یکی از مراکز تسهیلات نظامی نیروهای حافظ صلح و یاری امنیت (آیساف) نیز در نزدیکی آن واقع است.

فرودگاه بین‌المللی کابل از بزرگترین فرودگاه های افغانستان است که پیشتر نیز بارها هدف شلیک موشک و حملات مسلحانه قرار گرفته است. این حملات باعث نگرانی در مورد امنیت پروازها و حفاظت از مهمترین فرودگاه افغانستان شده است.

پایتخت افغانستان روز گذشته نیز یک رویداد نا امنی را پشت سر ماند.

در حمله انتحاری به اتوبوس حامل کارمندان وزارت دفاع افغانستان هشت نفر کشته و سیزده نفر زخمی شدند. بیشتر قربانیان این رویداد کارمندان نیروی هوایی افغانستان بودند.

انفجار هرات

وزارت امور داخله/کشور افغانستان خبر می‌دهد که انفجار یک بمب کنار جاده‌ای جان دو کودک را گرفته و هشت کودک دیگر را زخمی کرده است.

در خبرنامه وزارت داخله آمده که انفجار حوالی ساعت هشت و نیم به وقت محلی در ولسوالی گلران ولایت هرات در میدان بازی کودکان اتفاق افتاد و زخمی های رویداد به بیمارستان منتقل شده اند.

هنوز روشن نیست که این بمب گذاری کار چه کسی بوده است اما مسئولان وزارت داخله آن را به "دشمنان مردم افغانستان" نسبت داده است.

بمب های کنار جاده‌ای عامل عمده تلفات غیرنظامیان در افغانستان خوانده شده است. مخالفان مسلح دولت افغانستان برای هدف قراردادن نیروهای دولتی و نظامیان خارجی در شاهراه ها و ولایت های افغانستان در کنار مبارزه مسلحانه بمب‌های کنار جاده‌ای نیز کار گذاری می کنند.

مطالب مرتبط