حمله مهاجمان به فرودگاه کابل پایان یافت

حق نشر عکس Reuters
Image caption تمامی مهاجمان مستقر در ساختمان نزدیک فرودگاه در درگیری با نیروهای امنیتی کشته شده اند

مقامات امنیتی افغان می گویند که حمله گروهی مهاجمان انتحاری به بخش نظامی فرودگاه کابل با کشته شدن تمامی مهاجمان پایان یافته است.

حمله به فرودگاه کابل روز پنحشنبه، ۲۶ سرطان/تیر، ساعت حدود چهار و نیم صبح به وقت محلی با انفجار یک خودرو بمب گذاری شده در ساحه قصبه مربوط به حوزه پانزدهم پلیس آغاز شد و پس از حدود پنج ساعت درگیری با کشته شدن آخرین فرد مهاجم خاتمه یافت.

صدیق صدیقی سخنگوی وزارت داخله/کشور به بی‌بی‌سی گفت که در پایان درگیری، شش مهاجم که به زبان اردو حرف می‌زدند کشته شدند.

ایوب سالنگی معاون امنیتی این وزارت نیز در صفحه تویتر خود نوشته که آخرین مهاجم که تا لحظاتی پیش با نیروهای امنیتی درگیر بود، در طبقه چهارم ساختمان محل درگیری از پای درآمد.

پیشتر، حشمت الله استانکزی، سخنگوی پلیس کابل به بی‌بی‌سی گفته بود که پس از انفجار خودرو، گروهی از مهاجمان انتحاری مجهز به سلاح های سبک و سنگین به یک ساختمان نیمه کاره واقع در نزدیکی فرودگاه وارد شدند و از آنجا فرودگاه کابل را هدف قرار دادند.

حق نشر عکس Getty
Image caption درگیری حدود پنج ساعت به طول انجامید

فرماندهی پلیس کابل گفته است که که در این رویداد یک پلیس زخمی شده و به هواپیماهای فرودگاه کابل صدمه‌ای نرسیده است.

طالبان مسئولیت این حمله را برعهده گرفته است.

این نخستین حمله به فرودگاه کابل نیست. روز گذشته نیز دو موشک به میدان هوایی کابل اصابت کرد و هفته گذشته نیز فرودگاه کابل هدف حمله موشکی قرار گرفت.

فرودگاه بین‌المللی کابل از بزرگترین فرودگاه های افغانستان است که پیشتر نیز بارها هدف شلیک موشک و حملات مسلحانه قرار گرفته است. این حملات باعث نگرانی در مورد امنیت پروازها و حفاظت از مهمترین فرودگاه افغانستان شده است.

گفته می شود که پروازهایی که امروز باید در فرودگاه کابل نشست می کردند در فرودگاه های هرات و مزار شریف نشست کردند.

مطالب مرتبط