کودک بارکش در حمله شورشیان در شمال افغانستان کشته شد

Image caption شهر مزار شریف از امنیت و رونق اقتصادی نسبتا خوبی برخوردار است

مقامات پلیس در شهر مزارشریف مرکز ولایت بلخ در شمال افغانستان اعلام کردند که یک کودک بارکش که وسایل دوکانداران/ مغازه داران را در سطح شهر از یک محل به محل دیگر منتقل می‌کرد، قربانی انفجار بمب شورشیان مخالف دولت افغانستان شد.

عبد الرازق قادر، مسئول امنیت فرمانده پلیس شهر مزار شریف به بی‌بی‌سی گفت که این کودک بارکش در قبال دریافت پول با کراچی/ فرغون دستی‌اش اموال مردم و مغازه داران را در سطح شهر از جابجا می‌کرد.

او افزود که شورشیان با استفاده از این فرصت بدون اینکه این کودک بداند، باری را که منتقل می‌کند چه است، کراچی این کودک را به کرایه گرفته و مواد انفجاری را بار گراچی او می‌کنند، بعد به سمت چهارراهی سلیم شهید در مرکز شهر منتقل می‌کنند.

آقای قادر افزود که شورشیان کراچی این کودک را در نزدیکی یک خودرو ارتش ملی افغانستان متوقف و بمبی را که از راه دور کنترل می‌شد، منفجر کردند.

مسئول امنیت شهر مزارشریف می‌گوید که کودک صاحب کراچی در انفجار کشته و دو غیر نظامی دیگر نیز زخمی شدند.

آقای قادر با اشاره به مرگ این کودک، از وقوع حادثه ابراز تاسف کرد و گفت که "این کودک فقط برای پیدا کردن یک لقمه نان این کار را می‌کرد."

منابع دیگری هنوز در مورد این خبر ابراز نظری نکرده اند.

در یک هفته گذشته افغانستان شاهد حوادث خونین در سراسر این کشور بوده که بیشتر منجر به مرگ غیر نظامیان شده است.

به گفته مقامات امنیتی در ماه رمضان به دلیل اینکه شورشیان فکر می‌کنند، ثواب بیشتر خواهند برد، حملات انتحاری و تخریبی خود را افزایش می‌دهند.

خونین ترین حادثه امنیتی روز سه‌شنبه گذشته در ولسوالی ارگون ولایت پکتیکا در جنوب شرق افغانستان رخ داد که دستم کم ۸۹ نفر که اغلب غیر نظامی بودند، در این حادثه کشته شدند.

مطالب مرتبط