انفجار مین جان سه غیر نظامی را در غرب افغانستان گرفت

حق نشر عکس BBC World Service
Image caption در انفجار امروز یک کودک، یک مرد و یک زن کشته شدند

مقامات محلی در ولایت نیمروز درغرب افغانستان تایید کردند که انفجار مین کنار جاده‌ای در این ولایت جان سه غیر نظامی را گرفت و سه فرد دیگر را نیز زخمی کرد.

احمد عرب، سخنگوی والی نیمروز به بی‌بی‌سی گفت که یک خودرو سواری نوع تویوتا حوالی ساعت ۱۲ ظهر امروز به وقت محلی در روستایی اشکنک ولسوالی چهاربرجک هدف مین قرار گرفت.

او افزوده که کشته شدگان شامل یک مرد، یک زن و یک کودک است.

روز گذشته نیز مقامات پلیس در شمال افغانستان اعلام کرد که شورشیان مخالف دولت با کرایه گرفتن کراچی/ فرغون یک کودک بارکش، مواد انفجاری را با آن به مرکز شهر مزار شریف منتقل و در کنار خودروی ارتش ملی افغانستان منفجر کردند که در نتیجه کودک بارکش کشته و دو غیر نظامی زخمی شدند.

روز شنبه هفته گذشته به دلیل انفجار مین کنار جاده‌ای، ۸ غیر نظامی در ولسوالی پنجوایی ولایت قندهار در جنوب افغانستان کشته و دو نفر دیگر زخمی شدند.

در همین حال سازمان ملل در گزارش تازه خود از افزایش ۲۴ درصدی آمار قربانیان غیرنظامی در جنگ افغانستان در نیمه اول سال ۲۰۱۴ خبر داده است. شمار قابل ملاحظه این تلفات ناشی از انفجار مین است.

در این گزارش که ۱۸ سرطان/تیر منتشر شد، آمده بود که آمار مجموع قربانیان غیرنظامی به ۱۵۶۴ کشته و ۳۲۸۹ زخمی می‌رسد که بیانگر افزایش ۱۷ درصدی آمار کشته شدگان و افزایش ۲۸ درصدی آمار زخمیان نسبت به زمان مشابه در سال ۲۰۱۳ است.

مطالب مرتبط