در درگیری شورشیان و نیروهای امنیتی در شمال افغانستان ۳۱ نفر کشته شدند

Image caption به گفته مقامات درگیری سه روزه در ولایت فاریات از سه روز تاکنون باعث آواره شدن دها خانواده از محل شده است

مقام‌های ارتش ملی افغانستان در ولایت فاریاب در شمال افغانستان اعلام کردند که در درگیری میان نیروهای امنیتی افغان و افراد مسلح مخالف دولت ده ها نفر از طرفین درگیری و شماری غیر نظامی کشته و مجروح شده اند.

رضا رضایی مسئول مطبوعاتی لشکر ۲۰۹ شاهین ارتش ملی افغانستان به بی‌بی‌سی گفت که این درگیری از سه روز قبل در روستایی شاخ و غوره ولسوالی قیصار ولایت فاریاب آغاز شده و تاکنون ادامه دارد.

او افزود که در این درگیری ۸ سرباز پلیس محلی کشته و ۱۵ جسد گروه طالبان در محل درگیری باقی مانده و ۱۷ نفر آنان نیز زخمی شده‌است.

آقای رضایی تاکید کرد این درگیری باعث شده تا سه پاسگاه پلیس محلی به کنترل نیروهای شورشی درآید و ده‌ها خانواده نیز به دلیل ادامه درگیری مجبور شده‌اند تا روستایی شاخ و غوره را ترک کرده و به مرکز ولسوالی قیصار مهاجر شوند.

او توضیح داد که ۸ غیر نظامی نیز عصر دیروز زمانی کشته شدند که خودرو آنان با مین کارگزاری شده شورشیان برخورد کرد و منفجر شد.

براساس اظهارات آقای رضایی طالبان به مردم این دو روستا ۱۲ ساعت فرصت داده بود تا روستاها را ترک کنند و اکنون این خانواده ها اغلب در فضای باز و زیر درختان زندگی می‌کنند.

ولایت فاریاب در شمال افغانستان یکی از ولایتهای نا امن به حساب می‌آید و به گفته مقامات محلی این درگیری شدید ترین درگیری در سالهای گذشته میان نیروهای شورشی و نیروهای امنیتی افغان بوده است.

حمله انتحاری در هلمند

در یک حادثه جداگانه در جنوب افغانستان، مقام‌های امنیتی در ولایت هلمند، درجنوب افغانستان نیز تایید کردند که یک حمله کننده انتحاری، خودرو حامل خود را حوالی ظهر امروز به یک کاروان نیروهای امنیتی افغان که عازم یک ولسوالی اطراف این شهر بود، کوبیده است.

عمر زواک، سخنگوی والی ولایت هلمند به بی‌بی‌سی گفت که یک کاروان نیروهای پلیس در دروازه قندهار شهر هلمند هدف این حمله قرار گرفت که یک پلیس، یک کودک و یک غیر نظامی کشته شدند.

او افزود که در این حمله ۱۵ نفر دیگر نیز زخمی شدند که شامل ۸ سرباز پلیس و ۷ غیر نظامی هستند.

مطالب مرتبط