تصادف جاده‌ای در بزرگراه کابل-جلال‌آباد جان هفت نفر را گرفت

حق نشر عکس
Image caption نبود علایم راهنمایی و رانندگی، خرابی جاده‌ها و بی احتیاطی راننده‌ها از دلایل اصلی رویدادهای خونین ترافیکی در افغانستان است

به اثر یک رویداد ترافیکی در بزرگراه کابل-جلال‌آباد دست هفت نفر کشته و هجده تن دیگر زخمی شده‌اند.

یک کودک و چهار زن نیز از جمله کشته‌شدگان این رویداد هستند.

مسئولان پلیس می‌گویند که حادثه ساعت هفت صبح به وقت محلی در منطقه مربوط به ولسوالی سروبی در شرق کابل، پایتخت، رویداده است.

حشمت‌الله ستانکزی سخنگوی پلیس کابل می‌گوید که این رویداد حاصل برخورد سه موتر/خودرو به همدیگر است. در یک خبرنامه فرماندهی پلیس کابل هم آمده که دو موتر تیزرفتار با یک تانکر برخورد کرده است.

زخمی‌های رویداد به بیمارستان منتقل شده‌اند و هنوز از وضعیت آنان خبری نیست.

Image caption بزرگراه حلقه‌ای افغانستان

پلیس می‌گوید که علت این تصادف جاده‌ای بی احتیاطی و تیزرانی راننده‌ها بوده است.

شاهراه کابل-جلال‌آباد دارای آمار زیاد تصادف‌های جاده‌ای و از شاهراه‌های نسبتا نا امن نزدیک به پایتخت است که کارگذاری بمب‌ کنار جاده‌ای و انفجار در مسیر آن عمدتا غیرنظامیان را هدف قرار می‌دهد.

یک ماه پیش نیز در اثر یک رویداد ترافیکی در ولایت ننگرهار، دست کم ۱۷ نفر کشته شدند و ۹ تن دیگر زخم برداشتند. شهر جلال‌آباد مرکز ولایت ننگرهار است.

پیش از این نیز رویدادهای ترافیکی در افغانستان، به دلیل بی‌توجهی راننده‌ها به قوانین راهنمایی و رانندگی و سرعت بیش از حد و در مواردی به دلیل ناهموار بودن جاده‌ها، پر تلفات بوده است. خرابی جاده‌ها و نبودن علامت‌های راهنمایی و رانندگی باعث افزایش حوادث ترافیکی در این جاده‌ها شده‌است.

براساس آمار موجود از سال ۲۰۰۵ تا سال ۲۰۱۲، حدود ۳۵ هزار نفر در نتیجه حوادث ترافیکی در افغانستان جان خود را از دست داده‌اند.

مطالب مرتبط