پلیس کابل تدابیر ویژه امنیتی را در روزهای عید فطر اعلام کرد

Image caption پلیس کابل هر ساله در روزهای عید تدابیر شدید امنیتی را در پایتخت افغانستان اعمال می‌کند

پلیس کابل اعلام کرد که به منظور آرامش مردم در روزهای عید فطر در این شهر تدابیر ویژه‌ای امنیتی را از ساعت ۱۲ امشب اعمال و تا روز چهارم عید ادامه خواهد داشت.

ژنرال ظاهر ظاهر، فرمانده پلیس کابل امروز، شنبه چهارم اسد/ مرداد در یک نشست خبری اعلام کرد به دلیل اینکه مردم شهر کابل بتوانند مراسم عید را به آرامی و خوبی برگزار کنند، این تدابیر را اعمال می‌شود.

او افزود که متاسفانه تردد شماری ازخودروهای شیشه دودی، افراد مسلح و خودروهای بدون پلاک/ نمبر پلیت باعث تشویش باشندگان شهر کابل شده که پلیس از ساعت ۱۲ امشب/ شنبه اقدام قانونی را به منظورتامین امنیت شهروندان در مقابل تهدیدهای فوق انجام خواهد داد.

فرمانده پلیس کابل افزود که بیشتر حوادث امنیتی از قبیل سرقت مسلحانه، حملات تروریستی و سایر جرایم با استفاده از این نوع خودروها در شهر کابل انجام می‌شود.

آقای ظاهر هشدار داد، تمام کسانی از این نوع خودورها استفاده و مسلح در شهر کابل تردد می‌کنند باید تلاش کنند که فیلم خودروهای خود را پاک و از اسلحه و خودروهای بدون پلاک نیز استفاده نکنند.

به گفته فرمانده پلیس کابل در سال جاری شیشه دودی ۵۵۶۸ وسیله نقیله پاک شده‌است.

او اخطار داد اگر پلیس به چنین موارد در شهر کابل دوباره برخورد کند، این نوع خودروها متوقف و صاحبان آنان و کسانی که باخود اسلحه حمل می‌کنند را زندانی خواهد کرد.

فرمانده پلیس کابل درباره فعالیت این نیروها در چهار ماه گذشته گفت که این مدت ۹۸۶ مورد جرمی در شهر کابل به وقوع پیوسته، که از این تعداد پلیس موفق به کشف ۸۶۱ مورد شده، ۷۰ مورد تحت پیگرد قرار دارد و ۵۵ مورد نیز شناسایی شده‌است.

او افزود که نیروهای پلیس در ارتباط به این قضایا موفق شده که ۱۴۴۶ نفر را دستگیر کنند و ۲۱۴ نفر نیز مجروح شده‌اند.

او در ادامه تاکید که در این مدت؛ ۳ مورد آدم ربایی، ۱۷ واقعه جرایم اخلاقی، ۱۴۴ مورد جرایم مرتبط با مواد مخدر ثبت و بیش از دو هزار نفر نیز به دلیل مزاحمت‌های خیابانی بازداشت و بعد از گرفتن تعهد دوباره آزاد شده‌اند.

عید فطر یکی از عیدهای مهم در افغانستان به حساب می‌آید و دولت افغانستان هر ساله سه روز تعطیل عمومی اعلام می‌کند.

مطالب مرتبط