مقامات امنیتی قندهار تردد دوچرخه، موتور و سه چرخه را در روزهای عید ممنوع کرد

حق نشر عکس AFP
Image caption چند روز قبل افراد گروه طالبان با یک موتور وارد این کمپ به شدت محافظت شده، شد و چهار تبعه خارجی را کشت

مقامات امنیتی ولایت قندهار در جنوب افغانستان اعلام کردند که به دلیل تامین امنیت ساکنان شهر قندهار در روزهای عید تردد دوچرخه، موتورسکلیت و سه چرخه‌های موتوری را در روزهای عید ممنوع کرده‌است.

به گفته این مقامات این تصمیم به دلیل تامین امنیت مردم در روزهای عید و اطمینان خاطر آنان گرفته شده است.

گروه طالبان از این نوع وسایط در انجام حملات گروهی و حملات انتحاری استفاده می‌کنند.

مقامات امنیتی ولایت قندهار گفته اند که این تصمیم آنان ممکن است برای شهروندان شهر قندهار مشکلاتی را ایجاد کند ولی به دلیل تامین امنیت شهروندان آنان مجبورند این تصمیم را عملی کنند.

ولایت قندهار یکی از ولایت‌های نا آرام افغانستان است که حملات نیروهای شورشی مخالف دولت افغانستان در این شهر نسبت به سایر شهر بیشتر است.

در یک ماه گذشته این شهر شاهد دو حمله گروهی انتحاری بوده که در یکی از این حمله ها ۲۲ مهاجم انتحاری کشته شدند و در دیگری نیز حدود شش مهاجم انتحاری به خانه فرمانده پلیس این ولایت حمله کردند.

اخیرا شورشیان از وسایط نقیله از جمله دوچرخه، موتورسکلیت و سه چرخه برای حملات انتحاری در افغانستان استفاده کرده اند.

چند روز قبل نیز پیش یک حمله کننده انتحاری با استفاده از یک عراده موتورسکلیت خود را به داخل مهمانخانه مشاوران خارجی درمنطقه قصبه در کابل رساند و چهار خارجی را کشت و ۶ نفر دیگر را زخمی کرد.

حدود یک هفته قبل نیز مقامات پلیس در شمال افغانستان اعلام کردند که شورشیان مخالف دولت با کرایه گرفتن کراچی/ فرغون یک کودک بارکش، مواد انفجاری را با آن به مرکز شهر مزار شریف منتقل کرده و در کنار خودرو ارتش ملی افغانستان منفجر کردند که در نتیجه کودک بار کش کشته و دو غیر نظامی زخمی شدند.

مطالب مرتبط