خشونتها در افغانستان ۱۲ قربانی گرفت

Image caption ولایت کوهستانی و جنگلی نورستان به دلیل دشوار گذر بودن همواره در مقابل حملات نیروهای مخالف دولت افغانستان آسیب پذیر است و کمتر کنترل تمام ولسوالیها در اختیار نیروهای دولتی است

مقامات محلی در ولایت نورستان اعلام کردند که به دلیل درگیری میان نیروهای مخالف دولت افغانستان و نیروهای پلیس در ولسوالی برگمتال این ولایت ۱۱پلیس محلی کشته و سه نفر دیگر ناپدید هستند.

این مقام پلیس که خواسته نامی از وی برده نشود، به خبرنگار بی‌بی‌سی گفته که درگیری دیروز اتفاق افتاد و در ادامه افراد مسلح مخالف دولت ۶ خانه مربوط به نیروهای پلیس محلی را نیز آتش کشیده که در این حادثه سه غیرنظامی، شامل زن و کودک کشته شده‌اند.

حافظ عبدالقیوم، والی ولایت نورستان نیزکشته شدن چهار پلیس را در این درگیری تایید کرده و گفته که ارتباط این سربازان با مرکز ولایت قطع شده‌است.

ذبیح الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان نیز با پذیرفتن مسئولیت این حمله تایید کرده که در این درگیری ۱۰ سرباز پلیس محلی را کشته‌اند.

عبدالحی ورشان، خبرنگار افغان که خود از ولایت نورستان است، نیز در صفحه فیسبوک خود نوشته، در درگیری ولسوالی برگمتال نورستان که از روزهای گذشته آغاز شده و تاکنون ادامه دارد به تعداد ۱۶ غیر نظامی کشته شده‌اند.

کشته شدن شهردار ولسوالی محمدآغه

در همین حال سخنگوی والی ولایت لوگر اعلام کرد که شهردار 'محمد آغه' این ولایت توسط مردان مسلح شب گذشته کشته شدند.

دین محمد درویش، به بی‌سی‌سی گفت که ساعت ۱۱ شب گذشته مردان مسلح به منزل سیف‌الله شهردار 'محمد آغه' حمله کردند و او در این درگیری زخمی شد و به دلیل شدت جراحت جان داد.

او افزود که در این درگیری خانم و دو دختر این شهردار نیز زخمی شدند.

به گفته مقامات تاکنون کسی مسئولیت این حادثه را نپذیرفته است.

مطالب مرتبط