شش سرباز پلیس و ۹ شورشی در افغانستان کشته شدند

حق نشر عکس
Image caption مقامات محلی در ولایت ارزگان اعلام کردند که یک سرباز پلیس شش همکار خود را شب گذشته ابتدا مسموم بعد به قتل رسانده است

مقامات محلی در ولایت ارزگان در جنوب افغانستان اعلام کردند که به دلیل حمله افراد خودی در ولسوالی ترینکوت در مرکز این ولایت یک سرباز پلیس، ۷ همکار افغان خود را در ابتدا مسموم و بعد شش نفر آنان را به ضرب گلوله کشته و یک نفر را زخمی کرده ‌است.

گلاب خان، مدیر جنایی ولایت ارزگان با تایید این حادثه به خبرنگار بی‌بی‌سی تصریح کرد که این حادثه شب گذشته در یک پاسگاه پلیس رخ داده است.

به گفته او همراه با فرد حمله کننده ۸ نفر در این پاسگاه پلیس حضور داشتند که شش نفر آنان کشته و یک نفر دیگر زخمی شده است.

فرد حمله کننده مهمات و اسلحه پلیس موجود در پاسگاه را نیز با خود برده است.

مقامات بهداشت در ولایت ارزگان نیز تایید کردند که وضعیت سرباز زخمی شده نیز وخیم است.

حمله خودی اکنون به یکی از مرگبار ترین شیوه های جنگی علیه نیروهای خارجی و افغان تبدیل شده است.

روز گذشته نیز در اثر تیراندازی یک فرد در لباس ارتش افغانستان به کارمندان یک دانشگاه نظامی در کابل و همکاران خارجی آنها، یک ژنرال آمریکایی کشته و ۱۵ نفر از جمله فرمانده دانشگاه و یک ژنرال آلمانی زخمی شدند.

ژنرال هارولد گرین بلند پایه ترین مقام نظامی بین المللی است که از زمان سقوط گروه طالبان در سال ۲۰۰۱ در افغانستان کشته می‌شود.

درگیری در جنوب شرق

علاوه بر این درگیری میان نیروهای امنیتی افغان و مخالفین در ولسوالی زرمت ولایت پکتیا در جنوب شرق افغانستان باعث کشته شدن ۹ عضو گروه طالبان شد.

زلمی اوریاخیل فرمانده پلیس ولایت پکتیا به بی‌بی‌سی گفت که حدود ۶۰ عضو گروه طالبان امروز چهارشنبه، حوالی ساعت ۵:۳۰ دقیقه به وقت محلی به یک پاسگاه پلیس حمله کردند که علاوه برافراد کشته شده ۱۰ نفر از اعضا گروه طالبان نیز زخمی شدند.

به گفته اوریاخیل در این درگیری که سه ساعت به طول انجامید سه سرباز پلیس افغان زخمی و مقدار مهمات و اسلحه نیز از نیروهای مخالف دولت افغانستان به جا مانده است.

مطالب مرتبط