والی و فرمانده پلیس ولایت بدخشان از محاصره طالبان رها شدند

Image caption ژنرال بابه جان (چپ) اخیرا فرمانده پلیس بدخشان شده

به گفته مقامات محلی در ولایت بدخشان در شمال شرق افغانستان والی ولایت بدخشان و فرمانده پلیس این ولایت که امروز، دوشنبه ۲۰ اسد/ مرداد در کمین نیروهای گروه طالبان گیرمانده بودند، موفق شده سالم از کمین جان به در برند.

احمد نوید فروتن، سخنگوی والی بدخشان با تایید این خبر گفت که والی این ولایت بخاطر بازدید از پاسگاه‌های امنیتی به ولسوالی جُرم سفر کرده بود که با کمین نیروهای مخالف دولت افغانستان روبرو شد.

به گفته او در این درگیری میان نیروهای امنیت ملی افغانستان و گروه طالبان سه سرباز امنیت ملی زخمی شده و نیروهای مخالف نیز متحمل تلفات شدند.

۲۰غیرنظامی در ولایت قندوز کشته شدند

Image caption ولایت بدخشان یکی از ولایتهای کوهستانی و نا امن افغانستان به حساب می‌آید

در همین حال مقامات محلی در ولایت قندوز در شمال افغانستان اعلام کردند که در درگیری میان نیروهای امنیتی افغان و افراد متعلق به گروه طالبان در حومه این شهر ۲۰ غیر نظامی کشته شده‌اند.

سید سرور حسینی، سخنگوی پلیس ولایت قندوز با تایید تلفات غیر نظامیان می‌گوید که ۱۰ تن دیگر نیز در این درگیری زخمی شدند.

درگیری در حومه شهر قندوز در مناطق بزقندهاری، سه دوکانه، حضرت سلطان و کنم خورد از پنج روز تاکنون ادامه دارد که در ۴۸ ساعت گذشته شدت بیشتر یافته است.

براساس گزارشها افراد گروه طالبان بر برخی پاسگاه های امنیتی و مناطق تحت کنترل نیروهای دولت در این مناطق حمله کردند.

افراد گروه طالبان کشته شدن اعضاء این گروه را در این درگیری رد می‌کند و مدعی هستند که افراد غیر نظامی نیز بر اثر شلیک اسلحه سنگین نیروهای حکومتی افغانستان کشته شده‌اند.

به گفته مقامات امنیتی با طولانی شدن روند برگزاری انتخابات ریاست جمهوری افغانستان نا امنی در سراسر این کشور گسترش یافته است. ولایت قندوز و بدخشان دو ولایت ناامن در شمال افغانستان به حساب می‌آیند.

مطالب مرتبط