نیروهای امنیتی افغانستان سه هندی را از دست گروه طالبان آزاد کردند

حق نشر عکس NDS
Image caption تصاویری که از عملیات نیروهای امنیت ملی افغانستان نشر شده، نشان می‌دهد که اتباع هندی در یک روستا نگهداری می‌شدند

ریاست امنیت ملی افغانستان اعلام کرد که سربازان این اداره سه شهروند تبعه کشور هند را که توسط افراد گروه طالبان در ولایت لوگر در جنوب کابل پایتخت افغانستان ربوده شده بودند، در یک عملیات خاص آزاد کرده است.

در خبرنامه امنیت ملی که امروز به خبرنگاران در کابل ارسال شد، آمده است که این سه تبعه کشور هند به نامهای انیونی گنگادر، کورمایوسفرو بدوگنگادر بودند که برای یک شرکت خصوصی بنام (O.A.S.I.S) کار می‌کردند.

به گزارش امنیت ملی افغانستان این افراد به تاریخ ۲۲ اسد/ تیر در مسیر لوگر- کابل هنگام برگشت به کابل در نزدیکی این شهر در منطقه تنگی واغجان توسط گروه طالبان ربوده شدند.

امینت ملی افزوده که افراد گروه طالبان در نظر داشتند تا این اتباع هندی را از طریق ولایت میدان وردک در غرب شهر کابل به شهر کویته پاکستان انتقال دهند.

در این خبرنامه آمده که ریاست امنیت ملی بعد از اطلاع از این حادثه به تثبیت محل نگهداری آنان پرداخته و فعالیت افراد گروه طالبان را زیر نظر گرفتند و در یک عملیات خاص این نیروها شب گذشته این افراد را در منطقه بابوس ولایت لوگر به سلامت‌رها کردند.

امنیت ملی گفته است که یک نفر به اتهام این آدم ربایی دستگیر شده است.

حق نشر عکس NDS
Image caption نوار تصویری که از جریان عملیات توسط امنیت ملی افغانستان به رسانه‌ها ارسال شده نشان می‌دهد که سه تبعه هندی با دست و چشمان بسته و در یک اتاق نگهداری می‌شدند

ریاست عمومی امنیت ملی از تمام اتباع خارجی مقیم افغانستان خواسته است که هنگام سفر در مسیرهای پر خطر به نیروهای پلیس افغانستان اطلاع دهند.

اردیبهشت ماه سال گذشته یک هلیکوپتر غیرنظامی که حامل شماری از شهروند خارجی بوده در ولایت لوگر در جنوب شرق افغانستان، مجبور به نشست اضطراری شده و به دست طالبان افتاده است.

اغلب سر نشینان این هلیکوپتر اتباع ترکی بودند که بعد از ماه ها مذاکره با طالبان رها شدند.

مطالب مرتبط