طالبان پنج غیرنظامی افغان را در هلمند به دار آویختند

Image caption هملند یکی از ولایتهای نا آرام است که از حدود یک ماه تاکنون جنگ جبهه‌ای نیروهای امنیتی افغان با نیروهای گروه طالبان ادامه دارد

مقام‌های محلی ولایت هلمند در جنوب افغانستان اعلام کردند که گروه طالبان پنج غیر نظامی افغان را به دار آویخته‌اند.

این افراد شب جمعه در ولسوالی کجکی ولایت هلمند به دار آویخته شدند.

درباره دلیل اعدام غیرنظامیان میان آن‌چه طالبان اعلام کرده و آن‎‌چه مقام‌های محلی می‌گویند، اختلاف نظر وجود دارد.

یکی از مقام‌های محلی هلمند که خواست نامی از او برده نشود، به بی‌بی‌سی گفته این پنج نفر "به اتهام همکاری با نیروهای دولتی افغانستان" به دار آویخته شده‌اند.

اما گروه طالبان در وب‌سایت رسمی خود این ادعا را رد کرده و نوشته است که این افراد "به اتهام آدم‌ربایی" حلق‌آویز شده‌اند.

این گروه افزوده که "این پنج نفر، غیرنظامیان را ربوده و با دریافت پول آنان را رها می‌ساختند" که شب جمعه گذشته توسط نیروهای وابسته به گروه طالبان بازداشت و در بازار گندم ریز ولسوالی کجکی به دار آویخته شدند.

گروه طالبان افزوده که این افراد ساکنان ولسوالی‌های باغران و کجکی ولایت هلمند بودند.

به اساس اعلام دولت افغانستان گروه طالبان تاکنون چند بار در همین ولایت، افرادی را به ظن همکاری با دولت افغانستان بازداشت و اعدام کرده است.

چندی قبل فرمانده پلیس ولسوالی چارچینو ولایت هلمند نیز اعلام کرده بود که گروه طالبان در این ولسوالی دو عضو این گروه را که از جنگ با نیروهای دولتی سرباز زدند، کشتند.

همچنین بزرگان محلی ولایت ولسوالی سنگین ولایت هلمند نیز گفته بودند که تعداد از اعضا گروه طالبان محلی در این ولسوالی که از جنگ با نیروهای امنیتی افغان خودداری کرده بودند، توسط اعضای خارجی گروه طالبان کشته شدند.

ولسوالی کجکی ولایت هلمند یکی از ولسوالی نا آرام این ولایت است. در این منطقه از یک ماه پیش تا کنون درگیری میان نیروهای امنیتی افغان و اعضای گروه طالبان ادامه داشته است.

مطالب مرتبط