فرودگاه قندهار؛ بیم و امید توسعه

Image caption در حال حاضر از فرودگاه قندهار به شش مقصد بین‌المللی پرواز رفت و برگشت انجام می‌شود

در ولایت جنوبی قندهار افغانستان مسئولان محلی می‌گویند که برای معیاری کردن فروگاه این ولایت با استاندارد‌های بین‌المللی ده‌ها برنامه توسعه‌ای را روی دست گرفته اند.

فرودگاه امروز قندهار، پنجاه سال پیش برای فعالیت‌های نظامی تاسیس شد، حالا با دو خط پرواز، دومین فرودگاه بزرگ افغانستان است.

آلبوم عکسی از فرودگاه قندهار را اینجا ببینید

در جریان ده سال گذشته، خطوط پرواز فرودگاه قندهار با توجه به موجودیت پایگاه بزرگی از نظامیان آمریکایی در این ولایت، خیلی مشغول بوده و بیشتر به مقاصد نظامی و باربری استفاده شده است.

فرودگاه قندهار پنج دهه پیش توسط یک شرکت آمریکایی ساخته شد.

احمدالله فیضی مسئول بخش غیرنظامی فرودگاه قندهار به بی‌بی‌سی گفت که برای توسعه فرودگاه قندهار در سه سال گذشته ۲۵ برنامه توسعه‌ای را به اجرا گذاشته‌اند که ۱۰۰ میلیون یورو (نزدیک به ۷.۶ میلیارد افغانی) هزینه برداشته است.

ایجاد دو باند پرواز، ایستگاه هواپیماها و ایجاد برج جدید مراقبت که مجهز به وسایل پیشرفته است از جمله برنامه هایی است که تا کنون اجرا شده است.

حق نشر عکس AP
Image caption یک هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی بر فراز فرودگاه قندهار

راه اندازی برنامه‌های مشابه و تلاش برای توسعه فرودگاه قندهار با توجه به موقعیت ولایت قندهار که در طول سال فقط یک ماه هوای ابری دارد، توجی برخی از شرکت های هواپیمایی‌ داخلی و بین‌المللی را برای سرمایه گذاری و آغاز پروازهای رفت و برگشت به قندهار جلب کرده است.

در حال حاضر در کنار خطوط هوایی افغانستان از جمله آریانا، کام-ایر و افغان-جیت، شرکت‌های هواپیمایی مثل "سیلک-وی"، "کالیتا-ایر"، آسمان، "فلای-دبی" نیز به ولایت قندهار پرواز دارند.

تنها پروازهای قندهار-نیویورک برای انتقال کالا انجام می‌شود. اما سایر پروازها از جمله آغاز پروزهای هواپیمایی FlyDubai استقبال سرمایه گذاران قندهار را به همراه داشته است.

یکی از تاجران در قندهار می‌گوید که پروازهای مستقیم قندهار-دبی در فعالیت‌های تجاری شان تاثیرات مثبتی داشته است. او می‌گوید که در کنار هواپیمایی آریانا گسترش پروازهای مستقیم به دوبی مشکلات شان را کاهش داده است.

مسئولان محلی می‌گویند که فرودگاه قندهار در حال حاضر چهل ایستگاه برای هواپیماها دارد و هزاران هکتار زمین برای توسعه. قرار است کار ساخت ترمینال جدید و مجهز این فرودگاه هم با هزینه چهار میلیون دلار آمریکایی به زودی آغاز شود.

حق نشر عکس BBC World Service
Image caption قندهار در جنوب افغانستان با پاکستان هم‌مرز است و مشکلات امنیتی دارد

نصب وسایل پیشرفته فنی برای بازرسی مسافران و چمدانها، و ایجاد سردخانه برای نگهداری ده‌ها تُن مواد خوارکی و میوه تازه از دیگر برنامه‌هایی است که در این فرودگاه به اجرا در آمده است.

آقای فیضی می‌گوید که فرودگاه قندهار می‌تواند هر هفته بیش از ۲۵ تُن میوه تازه را به بازارهای بین‌المللی از جمله دبی انتقال دهد، مسئولان محلی امیدوارند که در چند سال آینده این فرودگاه به بزرگترین فرودگاه حمل و نقل کالا در افغانستان بدل شود.

با این همه سوخت این فرودگاه توسط نیروهای آمریکایی مستقر در افغانستان تامین می‌شود و برای فعال نگه داشتن این فرودگاه دستگاه‌های تولید برق نفتی روشن است و با توجه به خروج نیروهای بین‌المللی تا پایان سال ۲۰۱۴ و محدود شدن کمک‌ها به نظر می‌رسد که مقام‌های افغان باید دنبال راهی دیگر برای تامین سوخت این فرودگاه باشند در غیر آن تبدیل شدن این فرودگاه به مرکز حمل و نقل افغانستان یک رویا خواهد ماند.

مطالب مرتبط