مردی که یک شهروند خارجی را در کابل با چاقو کشت، بازداشت شد

حق نشر عکس Reuters
Image caption پلیس کابل می‌گوید عبدالفتاح به جرم خود اعتراف کرده و تحقیقات از او ادامه دارد

پلیس کابل می‌گوید مردی که صبح امروز شاه‌رگ یک شهروند خارجی را در منطقه بی‌بی‌مهرو در کابل با چاقو برید بازداشت شده است.

حشمت الله استانکزی سخنگوی پلیس کابل، به بی‌بی‌سی گفت، او عبدالفتاح جهادوال نام دارد، از فرماندهان طالبان است و در کابل و گاهی در غزنی زندگی می‌کند.

آقای استانکزی گفت، عبدالفتاح به جرم خود اعتراف کرده و تحقیقات از او ادامه دارد.

مردی که حالا سخنگوی پلیس کابل او را عبدالفتاح و از فرماندهان طالبان می‌خواند، حوالی ساعت ده صبح روز چهارشنبه 29 اسد/مرداد، در منطقه نسبتا مزدحم کابل، شهروندان پایتخت را حیرت زده کرد.

او در ملا عام به یک شهروند خارجی حمله کرد و با چاقویی که در دست داشت، شاهرگ او را برید و خودش فرار کرد.

منطقه بی‌بی‌مهرو در نزدیکی فرودگاه کابل است و جاده فرودگاه کابل به مرکز شهر از آنجا می‌گذرد. بیمارستان سردار محمد داوود که ویژه ارتش است و نیز وزارت بهداشت افغانستان، در نزدیکی محل حادثه واقع اند.

نصیر احمد از ماموران پلیس که از نزدیک شاهد صحنه بوده، به خبرگزاری فرانسه گفته است که شهروند خارجی که جراحت شدید برداشته بود، فورا به شفاخانه منتقل شد.

هنوز هویت کامل شخصی که به او حمله شده، مشخص نیست.

حشمت الله استانکزی نیز‌ می‌گوید اطلاعاتی به آنها رسیده که نشان می‌دهد این شهروند خارجی مجروح، بعد از انتقال به بیمارستان جان خود را از دست داده است.

در همین حال ناتو با صدور خبرنامه ای گفته یکی از سربازان ناتو، در اثر جراحاتی که در اثر حمله ای به او وارد شده بود، جان خود را از دست داده است.

خبرنامه ناتو می افزاید این سرباز در شرق افغانستان کشته شده است و کابل نیز در شرق افغانستان است از این رو شماری از خبرگزاری‌ها نوشته اند، فردی که در حمله با چاقو کشته شده، سرباز ناتو است.

اما این خبر هنوز از سوی منابع رسمی تائید نشده است.