یک پلیس افغان پنج همکار خود را در ولایت هلمند کشت

حق نشر عکس
Image caption حمله خودی یکی از تهدیدهای مهم علیه نیروهای امنیتی افغان و بین‌المللی در این کشور به حساب می‌آید

یک مقام پلیس ولایت هلمند در جنوب افغانستان اعلام کرد که ۵ سرباز پلیس، در ولسوالی گرشک توسط یک همکار افغان خود ابتدا مسموم شدند و سپس به قتل رسیدند.

او که خواست نامش فاش نشود، به بی‌بی‌سی گفت: "شب گذشته یک سرباز پلیس که با نیروهای مخالف دولت افغانستان به صورت تلفنی ارتباط داشته، ابتدا در غذای پنج همکار خود، شامل چهار سرباز و یک درجه دار، سم می‌ریزد و بعد همه را به قتل می‌رساند."

این مقام پلیس گفت که این سرباز مهمات و اسلحه همکاران خود را نیز با خود برده است.

عمر زواک، سخنگوی والی ولایت هلمند نیز با تایید کشته شدند این پنج سرباز پلیس، به بی‌بی‌سی گفت که تحقیق درباره نحوه کشته شدن این افراد جریان دارد و بعد از اتمام بررسی نحوه کشته شدن آنان رسما اعلام خواهد شد.

حق نشر عکس EPA
Image caption ژنرال گرین بلندپایه ترین مقام نظامی آمریکایی بود که در افغانستان کشته شد

مقامات محلی در ولایت ارزگان در جنوب افغانستان نیز ۱۵ مرداد ماه امسال اعلام کرده بودند که در ولسوالی ترینکوت در مرکز این ولایت یک سرباز پلیس، ۷ همکار افغان خود را ابتدا مسموم و بعد شش نفر آنان را به ضرب گلوله کشته و یک نفر را زخمی کرد.

۱۴ مرداد نیز در اثر تیراندازی یک فرد در لباس ارتش افغانستان به کارمندان یک دانشگاه نظامی در کابل و همکاران خارجی آنها، یک ژنرال آمریکایی کشته و ۱۵ نفر از جمله فرمانده دانشگاه و یک ژنرال آلمانی زخمی شدند.

ژنرال هارولد گرین، بلند پایه ترین مقام نظامی بین المللی بود که از زمان سقوط گروه طالبان در سال ۲۰۰۱ در افغانستان کشته ‌شد.

مطالب مرتبط