گروه طالبان یک ملای مسجد را 'سر بریدند'

Image caption ولایت فراه یکی از ولایت‌های نسبتا نا آرام افغانستان است.

یک مقام محلی در ولایت فراه در غرب افغانستان تایید کرد که گروه طالبان یک ملا امام مسجد را در روستایی کنسک ولسوالی بالا بلوک ولایت فراه سر بریده‌اند.

جاوید افغان، سخنگوی والی ولایت فراه به بی‌بی‌سی گفت که مولوی غلام فاروق پیش نماز یک مسجد، صبح دیروز بعد از ختم نماز صبح در راه مسجد به خانه اش بود که توسط افراد گروه طالبان ربوده شده و بعد سر بریده شد.

او افزود که آقای فاروق علیه گروه طالبان تبلیغ می‌کرد و دلیل این اقدام گروه طالبان نیز موضع گیری او در مقابل آنان بوده است.

چندی قبل مقام‌های محلی ولایت هلمند در جنوب افغانستان اعلام کردند که گروه طالبان پنج غیر نظامی افغان را به دار آویخته‌اند.

این افراد در ولسوالی کجکی ولایت هلمند به دار آویخته شدند.

یکی از مقام‌های محلی هلمند که خواست نامی از او برده نشود، به بی‌بی‌سی گفته بود این پنج نفر "به اتهام همکاری با نیروهای دولتی افغانستان" به دار آویخته شدند.

اما گروه طالبان در وب‌سایت رسمی خود این ادعا را رد کرده و نوشته بود که این افراد "به اتهام آدم‌ربایی" حلق‌آویز شده‌اند.

این گروه افزوده که "این پنج نفر، غیرنظامیان را ربوده و با دریافت پول آنان را رها می‌کردند" که توسط نیروهای وابسته به گروه طالبان بازداشت و در بازار گندم ریز ولسوالی کجکی به دار آویخته شدند.

به اساس اعلام دولت افغانستان گروه طالبان تاکنون چند بار در ولایت‌های مختلف افغانستان افرادی را به ظن همکاری با دولت افغانستان بازداشت و اعدام کرده است.

مطالب مرتبط