میوند اتلان برنده بازی دوم لیگ برتر افغانستان

حق نشر عکس .

سومین دور لیگ برتر فوتبال افغانستان از پنجشنبه شب آغاز شد.

در دومین بازی سومین دروه لیگ برتر فوتبال افغانستان عصر روز جمعه دو تیم سیمرغ البرز و میوند اتلان به مصاف هم رفتند.

در این دیدار تیم میوند اتلان با یک بازی حساب شده و زیبا توانست که فصل پرحاشیه و جنجالی قبل را جبران کند و تیم نائب قهرمان دو فصل گذشته لیگ برتر را با نتیجه سه بر یک شکست دهد.

در اولین بازی پنجشنبه شب شاهین آسمایی با موجهای اباسین مسابقه داد و که در نتیجه آن شاهین آسمایی با ۵ بر ۱ برنده شد.

در این مسابقات هشت تیم از هشت زون/منطقه افغانستان حضور دارند و به مصاف یکدیگر می‌روند.

این مسابقات با بازی تیم شاهین آسمایی قهرمان دوره گذشته و تیم موجهای اباسین آغاز شد.

در این دیدار حشمت الله بارکزی و مصطفی افشار هر کدام دو گل و امرالدین شریفی دیگر گل تیم شاهین آسمایی بار به ثمر رساند و تنها گل تیم موجهای اباسین را زازی به ثمر رساند.

تیم شاهین آسمایی که به نمایندگی از پایتخت افغانستان در این مسابقات حضور دارد. اکثر بازیکنان تیم ملی عضویت این تیم را دارند. در مقابل تیم موجهای اباسین که به نمایندگی از زون/منطقه شرق افغانستان در این مسابقات حضور دارد و اکثر بازیکنان این تیم در شرایط ناامن ولایت این زون به فوتبال می پردازند.

تیم سیمرغ البرز در دو فصل گذشته لیگ برتر افغانستان توانسته بود به مقام نائب قهرمانی دست پیدا کند و برای حضور در دیدار فینال مانند دو فصل گذشته گام به اولین دیدار خود در این فصل گذاشت.

تیم میوند اتلان فصل گذشته یک فصل پرحاشیه را داشت و به دلیل تخلفات انضباطی از گردونه این مسابقات حذف شد و حتی دو بازیکن خوب این تیم برای دو فصل جریمه شدند.

تیم سیمرغ البرز که به نمایندگی از شمال افغانستان در این لیگ بازی می کند با اینکه دو فصل گذشته را خوب آغاز کرده بود و توانسته بود هر دوبار به فینال این مسابقات صعود کند اما این فصل را بسیار بد آغاز کرد و در برابر تیم میوند اتلان که به نمایندگی از زون غرب در لیگ برتر افغانستان حضور دارد بازی را با نتیجه سنگین واگذار کرد.

یکی از اساسی‌ترین تغییرات سومین دوره لیگ برتر فوتبال افغانستان نسبت به دو دوره قبلی حضور مربیان تاجیکی و ازبکی در این رقابتها است که عثمان توشیف مربی ازبکی تیم میوند اتلان نشان داد که مربی کارکشته ای است و توانسته با حضور ۱۵ روزه در تیم میوند اتلان این تیم را متفاوت تر از دو فصل گذشته نشان دهد.

در ادامه این مسابقات عصر روز شنبه دو تیم عقابان هندوکش نماینده زون مرکز و موجهای آمو نماینده زون شمال شرق به مصاف یکدیگر میروند.

مطالب مرتبط