مهاجمان انتحاری به دفتر امنیت ملی در جلال‌آباد حمله کردند

Image caption طالبان بارها به اهدافی در جلال آباد، از جمله فرودگاه این شهر حمله انتحاری کرده اند

گروهی از مهاجمان انتحاری به دفتر اداره امنیت ملی ولایت ننگرهار در شهر جلال‌آباد مرکز این ولایت در شرق افغانستان حمله کرده و دست کم شش تن را کشته و ۴۶ نفر دیگر را زخمی کرده است.

شهروندان شهر جلال‌آباد ساعت پنج صبح به وقت محلی با صدای انفجار مهیبی از خواب بیدار شدند. ببرک میاخیل گزارشگر بی‌بی‌سی در جلال‌آباد می‌گوید که صدای دست کم دو انفجار و به دنبال آن صدای تیراندازی با سلاح‌های سبک شنیده شد.

احمدضیا عبدلزی سخنگوی والی ننگرهار گفته که یک تن از کشته شدگان و سه تن از زخمیان از ماموران امنیت ملی بوده‌اند. به گفته او هویت بقیه قربانیان مشخص نشده، ولی به احتمال زیاد غیرنظامی هستند.

اما نجیب کامه‌وال رئیس اداره صحت/بهداشت ننگرهار گفته که هر شش تن از کشته شدگان سرباز بوده‌اند.

گروه طالبان مسئولیت این حمله را به عهده گرفته و ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی این گروه گفته که شش مهاجم انتحاری مسلح با سلاح‌های سبک و سنگین وارد دفتر امنیت ملی شدند و تلفات سنگینی به ماموران این اداره وارد کردند.

منابع بیمارستان جلال‌آباد گفته‌اند که اجساد شش تن و ۴۶ زخمی به این بیمارستان آورده شدند. به گفته آنها، ۲۶ نفر از زخمیان هنوز بستری هستند و بقیه با درمان سرپایی مرخص شدند.

آقای عبدلزی گفته که مهاجمان حمله خود را با انفجار یک خودرو مملو از مواد منجره در ورودی اداره امنیت ملی آغاز کردند و به دنبال آن مهاجمان به مدت یک ساعت و نیم با ماموران امنیتی درگیر شدند.

به گفته سخنگوی والی ننگرهار، در حال حاضر درگیری پایان یافته است.

تا حال نه مقام‌های دولتی و نه گروه طالبان نگفته‌اند که شمار مهاجمان چند تن بوده است.

جلال‌آباد مهترین شهر شرقی افغانستان است و در سال‌های اخیر مهاجمان وابسته به گروه طالبان بارها به اهدافی در این شهر دست به حمله زده‌اند.

مطالب مرتبط