عقابان هندوکش برنده بازی سوم لیگ برتر افغانستان

در سومین دیدار از سومین دوره لیگ برتر فوتبال افغانستان عقابان هندوکش ۲ بر ۱ بر موج‌های آمو غلبه کرد.

تیم عقابان هندوکش به نمایندگی از زون مرکز و تیم موج‌های آمو نماینده زون شمال شرق افغانستان در لیگ برتر فوتبال این کشور حضور دارند. هر دو تیم در دو دوره گذشته رقابت‌های لیگ برتر کم درخشیدند و در همان مرحله گروهی حذف شدند.

در بازی سومی این لیگ موج‌های آمو بهتر بازی را آغاز کرد و در همان ابتدای بازی توانست توسط مسعود قاری‌زاده یک گل بزند.

این بازی از گروه نخست سومین دوره لیگ برتر فوتبال افغانستان برگزار شد. در این گروه تیم شاهین آسمایی که توانسته بود موج‌های اباسین را با نتیجه ۵ بر ۱ شکست دهد با تفاضل گل بهتر در صدر جدول قرار دارد و تیم عقابان هندوکش با اختلاف یک گل در جایگاه دوم ایستاده است.

اما تیم عقابان هندوکش زود به بازی بازگشت و در همان نیمه نخست بازی را مساوی کرد.

در نیمه دوم عقابان بازی را کاملا در اختیار گرفت و در ابتدای این نیمه توانست روی حرکت زیبای انور اکبری صاحب یک ضربه پنالتی شود و خود این بازیکن این ضربه را به گل تبدیل کرد و بازی را دو بر یک به سود تیم عقابان هندوکش کرد.

در حالیکه بازی در نیمه دوم در اختیار تیم عقابان هندوکش بود اما تیم موجهای آمو در یک ضدحمله و با اشتباه دفاع عقابان هندوکش لال پاچا تره خیل با یک ضربه شوت دیدنی از پشت محوطه جریمه گل تساوی موجهای آمو را به ثمر رساند.

علاالدین توردیف سرمربی تاجیکی عقابان هندوکش با دو تعویض طلایی خود در ادامه بازی توانست کاملا بازی را تغییر دهد و این تیم توانست با زدن سه گل بازی را با نتیجه سنگین ۵ بر ۲ به سود خود پایان دهد.

اکثر بازیکنان تیم عقابان هندوکش را بازیکنان تیم های ملی افغانستان تشکیل می دهند و همین امر باعث شد که این تیم با زدن گل های بعدی پیروز این دیدار شود.

انور اکبری روی ارسال دیدنی محمد رضا رضایی بازیکن تیم ملی ۱۹ افغانستان با یک بغل پا گل سوم را به ثمر رساند. زمری سالنگی دیگر بازیکن تیم ملی ۱۹ سال افغانستان با یک حرکت دیدنی و فریب دادن دو بازیکن خط دفاعی موجهای آمو گل چهار را درون دروازه جا داد و در ادامه و در وقتهای اضافی این بازی محمد رضا رضایی گل پنجم این تیم را نیز به ثمر رساند و این بازی در نهایت با نتیجه ۵ بر ۲ به سود تیم عقابان هندوکش به پایان رسید.

در پایان این دیدار زمری سالنگی از تیم عقابان هندوکش بعنوان بهترین بازیکن انتخاب شد.

هفته دوم لیگ برتر فوتبال افغانستان چهارشنبه این هفته با بازی دو تیم بازان سپین غر و طوفان هریرود آغاز میشود. این دو تیم از گروه دوم این رقابتها و در اولین بازی خود به مصاف یکدیگر میروند.