یک سرهنگ ارتش افغانستان در بریتانیا درخواست پناهندگی کرد

حق نشر عکس

سرهنگ عنایت برک از افسران ارتش افغانستان که قرار بود پرچم این کشور را در اجلاس ناتو حمل کند، به محض ورود به فرودگاه هیترو در لندن، تقاضای پناهندگی کرد.

شماری از روزنامه های بریتانیایی نوشته اند که آقای برک، عضو هیات افغانی به ریاست بسم الله محمدی وزیر دفاع این کشور بوده که در اجلاس ناتو در ولز شرکت کرده اند.

اما مقامات وزارت دفاع افغانستان به داوود قاریزاده خبرنگار بی‌بی‌سی که برای پوشش اجلاس ناتو به ولز رفته است، گفته اند که عنایت الله برک، عضو هیات نبوده است.

ژنرال ظاهر عظیمی، سخنگوی وزارت دفاع افغانستان نیز به بی بی سی گفته است که آنها از گزارش ها در این مورد مطلع هستند و تحقیقاتی را در این مورد آغاز کرده اند.

گفته شده که آقای برک ماه گذشته در رابطه به رویداد دیگری به بریتانیا آمده و بعدا درخواست پناهندگی کرده.

حق نشر عکس PA
Image caption به گزارش روزنامه تایمز بریتانیا آقای برک بعد از رسیدن به فرودگاه هیتروی لندن خواستار پناهندگی شده است.

به گزارش روزنامه تایمز بریتانیا آقای برک بعد از رسیدن به فرودگاه هیتروی لندن خواستار پناهندگی شده است.

نشست سران ناتو در ولز بریتانیا بعد از ظهر پنجشنبه ۱۳ سنبله/شهریور آغاز می شود.

قرار بود رئیس جمهور جدید افغانستان در این نشست شرکت داشته باشد ولی دولت افغانستان هفته گذشته اعلام کرد که بسم الله محمدی، وزیر دفاع افغانستان به نمایندگی از این کشور در ناتو شرکت خواهد کرد.

دیوید کمرون، نخست وزیر بریتانیا از هر دو نامزد انتخابات دور دوم افغانستان نیز برای شرکت در اجلاس ولز دعوت کرده بود ولی هیچ یکی از آقایان عبدالله عبدالله و اشرف غنی احمدزی در این نشست شرکت نکردند.

مطالب مرتبط