چند تن از نظامیان ناتو در حمله انتحاری کابل کشته شدند

حق نشر عکس BBCPersian.com

حمله انتحاری به کاروان نیروهای بین‌المللی تحت فرمان ناتو در کابل تعدادی کشته و زخمی برجای گذاشته است.

این حمله روز سه شنبه، ۲۵ سنبله/شهریور در ساعت هشت صبح به وقت محلی روی داد و منابع ناتو در افغانستان کشته شدن سه سرباز خود در این رویداد را تایید کرده اند.

در عین حال، خبرگزاری رویترز شمار نظامیان خارجی کشته شده در این حمله را چهار نفر و تعداد زخمیان این نیروها را پنج تن گزارش کرده است.

حشمت الله استانکزی، سخنگوی پلیس کابل گفته است که در این بمبگذاری انتحاری که در خیابان منتهی به فرودگاه کابل روی داد، دست کم سیزده غیرنظامی افغان زخمی شدند.

آقای استانکزی به بی‌بی‌سی گفت که فرد بمبگذار که راننده یک خودرو حامل مواد منفجره بود، این خودرو را در نزدیک کاروان نیروهای بین‌المللی در مقابل ساختمان مقر دادگاه عالی منفجر کرد که براثر آن دو وسیله نقلیه این نیروها تخریب شد و ۱۷ موتر/خودرو غیرنظامی آسیب دید.

کاوون خموش خبرنگار بی‌بی‌سی که در زمان انفجار در نزدیک محل رویداد بود، انفجار را شدید توصیف کرده و می‌گوید این حمله انتحاری در زمان پر رفت و آمد صبح روی داد.

محل انفجار با سفارت آمریکا و چند مرکز دولتی و دیپلماتیک دیگر فاصله کمی دارد.

خبرنگار ما می‌گوید که اجزای بدن قربانیان انفجار در نزدیک‌ محل انفجار مشاهده می‌شود.

خبرنگاری بی‌بی‌سی می‌گوید که با وقوع انفجار، مردان، زنان و کودکانی را دیده که سراسیمه محل انفجار می گریختند.

گروه طالبان مسئولیت این انفجار را بر عهده گرفته است. ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی طالبان در توییترش نوشته است که دو خودرو کاروان نیروهای خارجی در اثر این حمله از بین رفته است.

حق نشر عکس AFP
Image caption محل انفجار با سفارت آمریکا و چند مرکز دولتی و دیپلماتیک دیگر فاصله کمی دارد

مطالب مرتبط