تدابیر شدید امنیتی در کابل در آستانه مراسم تحلیف رئیس جمهور جدید

Image caption پلیس کابل ورود خودروهای باربری را به کابل ممنوع کرد

سخنگوی وزارت داخله/ کشور افغانستان اعلام کرد که برای برگزاری مراسم تحلیف رئیس جمهور جدید تدابیر شدید امنیتی را اتخاذ کرده‌است.

قرار است فردا دوشنبه مراسم تحلیف رئیس جمهویر و رئیس اجرایی در شهر کابل برگزار شود.

دولت روز دوشنبه را تنها در کابل تعطیل اعلام کرده است.

صدیق صدیقی، سخنگوی وزارت امور داخله افغانستان به بی‌بی‌سی گفت که برای برگزاری مراسم تحلیف نیروهای امنیتی بیشتر به کار گماشته شده‌اند. آقای صدیقی همچنین از مردم خواست که از رفت و آمد غیر ضروری در شهر خوداری کنند.

آقای صدیقی افزود که از امروز دروازهای شهر کابل بر روی وسایط سنگین باربری مسدود هستند و نیروهای پلیس، ارتش ملی و امنیت ملی برای تامین امنیت مراسم فردا در تمام شهر حضور دارند.

این در حالیست که صبح امروز در نزدیکی کاخ ریاست جمهوری در چهار راهی ذنبق یک بمب مغناطیسی منفجر شد که در نتیجه آن یک سرباز ارتش ملی زخمی و به خودرو رنجر ارتش ملی نیز آسیب وارد شد.

روز گذشته نجیب الله امین، معاون اداره امور ریاست جمهوری گفت که مراسم تحلیف در ارگ (کاخ) ریاست جمهوری برگزار می‌شود که حدود ۱۴۰۰ مهمان داخلی و خارجی در این مراسم شرکت خواهند داشت.

آقای امین توضیح داد که در میان این شرکت کنندگان حدود ۲۰۰ مهمان خارجی خواهند بود که تعداد از روسای جمهوری همسایه نیز اعلام آمادگی کرده که در این مراسم شرکت کنند.

به گفته او ورود مهمانان به تالار سلام خانه در ارگ ریاست جمهوری که مراسم آنجا برگزار می‌شود، از ساعت ۸ صبح شروع و مراسم رسمی نیز برای یک ساعت ادامه خواهد یافت.

مطالب مرتبط