حمله انتحاری در کابل دست‌کم سه سرباز ارتش را کشت

حق نشر عکس EPA
Image caption حمله مشابهی روز گذشته اتفاق افتاد و جان دست کم هفت نفر از جمله شش سرباز ارتش را گرفت

وزارت دفاع افغانستان از وقوع یک حمله انتحاری در غرب پایتخت خبر داده که به کشته شدن دست کم سه سرباز ارتش منجر شده است.

ظاهر عظیمی سخنگوی وزارت دفاع افغانستان می‌گوید که مهاجم انتحاری خود را جلو مینی بس حامل نیروهای ارتش پرت و مواد انفجاری همراه خود را منفجر کرد.

این رویداد ساعت شش و چهل دقیقه به وقت محلی در نزدیکی قصر دارالمان در منطقه دوغ آباد کابل که مربوط حوزه هفتم امنیتی پایتخت است، روی داده است.

آقای عظیمی در صفحه تویتر خود نوشته است که در این حمله انتحاری هشت سرباز دیگر هم زخمی شده اند. از این انفجار تلفات غیرنظامی گزارش نشده است.

وزارت امور داخله/کشور افغانستان هم با پخش خبرنامه‌ای گفته که زخمی‌های انفجار امروز به بیمارستان منتقل شده اند و بررسی ها جریان دارد.

گروه طالبان که از سیزده سال گذشته با دولت افغانستان و حضور نیروهای خارجی در این کشور می‌جنگد، مسئولیت حمله انتحاری صبح امروز را به عهده گرفته است.

در یک خبرنامه گروه طالبان آمده است که امضای موافقتنامه امنیتی بین افغانستان و آمریکا موجب "قهر" افراد این گروه شده است.

روز گذشته نیز در دو حمله پیاپی افراد گروه طالبان در کابل دست کم هفت نفر به شمول یک غیرنظامی کشته و پانزده نفر دیگر که شامل کارمندان نیروهای ارتش و غیرنظامیان بودند، زخمی شدند.

هدف هر دو رویداد که حوالی صبح اتفاق افتاد، نیروهای ارتش ملی بودند که به طرف محل کار خود می‌رفتند.

از زمان تحلیف رئیس جمهوری جدید افغانستان این ششمین رویداد امنیت در کابل است. حملات اخیر پس از امضای موافقتنامه امنیتی روی داده است و گروه طالبان هشدار داده است که به حملات خود ادامه خواهد داد.

اشرف‌غنی احمدزی رئیس جمهوری جدید که به تازگی این سمت را از حامد کرزی تحویل گرفته گفته است که سعی می‌کند با گروه طالبان وارد مذاکرات صلح شود.

چالش امنیتی در سیزده سال گذشته از مشکلات عمده افغانستان به شمار می‌رود و همچنان به عنوان یکی از معضلات اصلی فراراه حکومت جدید پابرجاست.

مطالب مرتبط