معاون والی قندهار در اثر 'زخم‌های عمیق جان داده است'

Image caption آقای پتیال دانشجوی سال چهارم دانشکده ادبیات دانشگاه قندهار بود و در کلاس درس هدف شلیک گلوله قرار گرفت

مقامهای ولایت قندهار در جنوب افغانستان تایید کرده‌اند که عبدالقدیم پتیال معاون والی قندهار، پس از آن که در اثر سوء قصد زخمی شد، جان خود را از دست داده است.

آقای پتیال شامگاه دیروز در کلاس درس ادبیات پشتو در دانشگاه قندهار هدف شلیک چند گلوله قرار گرفت و زخمی شد. او در این کلاس به عنوان دانشجوی درس می‌خواند.

صمیم اخپلواک سخنگوی والی قندهار به بی‌بی‌سی فارسی گفت که معاون والی در بیمارستان قندهار درگذشته و قرار است امروز پیکرش به خاک سپرده شود.

هرچند برخی منابع از کشته شدن آقای پتیال خبر داده بودند، اما مقام‌های ولایت قندهار تا صبح امروز مرگ او را تایید نکرده بودند.

سخنگوی والی قندهار افزود که نیروهای امنیتی تحقیقات خود را برای ردیابی عاملان سوء قصد به جان عبدالقدیم پتیال آغاز کرده، اما تا حال سرنخی در این مورد به دست نیامده است.

آقای اخپلواک نگفت که فرد یا افراد ضارب از داخل کلاس درس یا بیرون از آن به سوی آقای پتیال شلیک کرده است. او افزود که پاسخ این پرسش پس از تکمیل شدن تحقیقات پلیس مشخص خواهد شد.

تا حال هیچ گروهی مسئولیت قتل او را به عهده نگرفته است.

عبدالقدیم پتیال سه سال پیش پس از آن که عبداللطیف آشنا معاون پیشین والی قندهار در انفجار انتحاری کشته شد، به عنوان معاون توریالی ویسا، والی قندهار تعیین شد.

او پیش از آن رئیس اداره اطلاعات و فرهنگ قندهار بود. سخنگوی والی قندهار گفت که آقای پتیال در زمانی که در این سمت کار می‌کرد، به دلیل انجام کارهای موثری که انجام داد به یک چهره شناخته شده در اداره محلی قندهار تبدیل شد.

آقای پتیال از چهرهای بانفوذ در عرصه سیاسی هم بود و به همین دلیل به معاونت ولایت رسید.

مطالب مرتبط