دیدار فرمانده ارتش پاکستان با رهبران دولت وحدت ملی افغانستان

حق نشر عکس arg

ژنرال راحیل شریف، فرمانده ارتش پاکستان روز پنجشنبه ۱۵ عقرب/آبان در جریان سفر یک روزه با رهبران دولت وحدت ملی افغانستان و مقام های امنیتی این کشور دیدار کرد.

در خبرنامه دفتر ریاست جمهوری افغانستان آمده که ژنرال راحیل گفته است پاکستان می‌خواهد که فصل جدیدی از دوستی را با افغانستان باز کند.

محمد اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان هم گفته است که روابط نیک با پاکستان در راستای منافع استراتژیک افغانستان است.

دولت پاکستان از رئیس جمهوری افغانستان خواسته است که در ماه جاری میلادی به اسلام‌آباد سفر کند.

در خبرنامه ریاست جمهوری افغانستان همچنین آمده است که مقام‌های بلندپایه دو کشور موظف شده‌اند تا روی موضوعات مشخصی مانند امنیت، اقتصاد و صلح کار کنند و پیشنهادهای عملی را برای تصمیم گیری به مسئولان ارائه کنند.

پس از ایجاد دولت وحدت ملی در افغانستان این اولین سفر یک مقام بلندپایه پاکستانی به افغانستان است. چند وقت پیش دولت پاکستان افغانستان را به کم کاری در مبارزه علیه تروریسم متهم کرده بود.

فرمانده ارتش پاکستان در کابل گفت: یگانه راهی که می تواند امنیت منطقه را تضمین کند برخورد با تروریسم به عنوان یک دشمن مشترک است.

ژنرال شریف در حالی به کابل سفر می کند که چند روز پیش وزارت دفاع آمریکا در گزارشی، پاکستان را به حمایت از گروه‌های افراطی مخالف هند و افغانستان متهم کرد.

پنتاگون در این گزارش که سالی دوبار به کنگره می‌فرستد پاکستان را به اعمال نفوذ در امور افغانستان با استفاده از "نیروهای نیابتی" متهم کرده است؛ اتهامی که همواره از سوی دولت پاکستان رد شده است.