تیم فوتبال زنان افغانستان برای مسابقات جنوب آسیا، عازم اسلام آباد شد

حق نشر عکس AFF
Image caption تیم ملی فوتبال زنان افغان دارای ۲۰ بازیکن است که ۹ نفر آن از میان مهاجرین افغان مقیم ایران، آمریکا و اروپا انتخاب شده‌اند

تیم ملی فوتبال زنان افغانستان برای شرکت در مسابقات قهرمانی کشورهای جنوب آسیا صبح امروز، شنبه ۱۷ عقرب/ آبان کابل را به مقصد اسلام آباد، پایتخت پاکستان ترک کرد.

فدراسیون فوتبال افغانستان با نشر خبرنامه‌ای افزوده که تیم ملی فوتبال زنان افغانستان دارای ۲۰ بازیکن و ۶ مربی و کارمندان فنی است.

براساس اعلام این فدراسیون ۹ بازیکن این تیم از میان مهاجرین افغان مقیم کشورهای ایران، آمریکا و اروپایی انتخاب شده و ۱۱ نفر دیگر نیز از باشگاه‌های فوتبال در داخل افغانستان برگزیده شده‌اند.

تیم فوتبال زنان افغان در گروه دوم کشورهای جنوب آسیا با تیم‌های ملی کشور مالدیو، سریلانکا و بوتان همگروه است.

قرار است که مسابقات کشورهای جنوب آسیا روز سه‌شنبه همین هفته آغاز و افغانستان نیز روز چهارشنبه ۱۲ نوامبر در نخستین بازی خود به مصاف تیم مالدیو برود.

فوتبال زنان در سالهای اخیر در افغانستان رونق یافته ولی مسئولان فدراسیون فوتبال افغانستان تاکید دارند که به دلیل سنتی بودن جامعه در این زمینه با مشکلات زیادی مواجه هستند.

براساس اعلام این فدراسیون اکنون حدود ۸۰ هزار بازیکن در سراسر افغانستان ثبت شده که این افراد در مدارس و باشگاه‌های فوتبال در سراسر افغانستان به بازی فوتبال رو آورده‌اند ولی تعداد اندکی از این افراد را بازیکنان زن تشکیل می‌دهد.

به گزارش فدراسیون فوتبال افغانستان اکنون در شهر کابل ۲۰ باشگاه ورزش فوتبال مختص دختران وجود دارد و در ولایت‌های هرات، مزار شریف و پروان نیز باشگاه مخصوص زنان فعالیت دارند.

تیم ملی فوتبال زنان افغان دو سال پیش نیز توانسته بود که تا مرحله نیمه نهایی پیش رود.

تیم ملی فوتبال مردان افغانستان نیز سال گذشته جام قهرمانی بازیهای جنوب آسیا را به کابل آورد.

حق نشر عکس AFF