دست‌کم ۹ پلیس افغان در چند انفجار کشته شدند

حق نشر عکس Reuters
Image caption حمله انتحاری لوگر سومین انفجار در چهار ساعت گذشته در افغانستان است، صبح امروز در انفجاری در جلال آباد سه سرباز پلیس کشته شدند

در اثر چند انفجار در نقاط مختلف افغانستان دست‎کم ۹ پلیس کشته شده‎اند.

در شدیدترین انفجار در ولایت لوگر در جنوب شرق افغانستان هفت نفر از جمله شش سرباز پلیس محلی و یک غیرنظامی کشته شده‌اند.

دین‎محمد درویش سخنگوی والی لوگر به بی‌بی‌سی گفت که سبزعلی، فرمانده پلیس محلی لوگر نیز در جمع کشته شده‌‌ها است.

آقای درویش گفت که این رویداد قبل از ظهر امروز در برابر فرماندهی پلیس ولایت لوگر زمانی اتفاق افتاد که عامل انتحاری در لباس نیروهای پلیس محلی، بمب همراه خود را در میان سربازان منفجر کرد.

چهار نیروی پلیس محلی نیز در این رویداد زخمی شده‎اند. گروه طالبان مسئولیت این حمله را به عهده گرفته است.

انفجار جلال‌آباد

بر اثر انفجاری دیگر در ولایت ننگرهار در شرق افغانستان سه سرباز پلیس کشته و یک سرباز دیگر زخمی شده‎است.

احمد ضیا عبدالزی، سخنگوی والی ننگرهار به بی‌بی‌سی گفت که مواد انفجاری در یک سه‎چرخه کار گذاشته شده بود و هنگام عبور یک موتر/خودروی نیروهای پلیس منفجر شد.

آقای عبدالزی گفت که انفجار حوالی ساعت هفت و نیم صبح به وقت محلی در شش کیلومتری شهر جلال آباد روی داده است. اداره گمرک ولایت ننگرهار نیز در نزدیکی محل رویداد واقع است.

مقام‎های محلی گفته‎اند کشته شده‎ها اعضای آکادمی پلیس ولایت ننگرهار بوده اند.

گروه طالبان مسئولیت این رویداد را به عهده گرفته و گفته که در این حادثه استادان آکادمی را کشته اند. دو ماه پیش نیز در نتیجه یک حمله انتحاری در این ولایت دو سرباز پلیس کشته و یک سرباز و یک غیرنظامی زخمی شدند.

ولایت ننگرهار در شرق افغانستان یکی از ولایت‌های نا آرام افغانستان که هر از چند گاهی شاهد حمله انتحاری بوده است. این ولایت با قبایل غربی پاکستان مرز مشترک دارد و در مرزهای دو کشور مخالفان مسلح فعالیت دارند.

انفجار در کابل

در انفجاری دیگر در کابل پایتخت، دست‎کم سه غیرنظامی زخمی شده‎اند.

صدیق صدیقی سخنگوی وزارت امور داخله/کشور افغانستان در صفحه توییتر خود نوشته که این انفجار در ساحه مربوط به ناحیه پنجم شهر کابل نزدیک دانشگاه آموزش و پرورش روی داده است.

گزارش شده که بمب منفجر شده در یک درخت کار گذاشته شده بوده است. آکادمی پلیس کابل نیز در نزدیکی محل رویداد است.

مسئولیت این رویداد را هنوز فرد یا گروهی به عهده نگرفته است.

روز گذشته نیز به دنبال بمبی که حوالی صبح در منطقه "کارته نو" کابل منفجر شد، یک مهاجم انتحاری موفق شد که بمب همراه خود را در مقر فرماندهی پلیس منفجر کند.

در این رویداد عامل انتحاری خود را نزدیک دفتر فرمانده پلیس کابل رساند که در نتیجه مدیر دفتر فرماندهی پلیس کابل کشته و شش نفر دیگر زخمی شدند.

مطالب مرتبط