حمله انتحاری به قرارگاه نیروهای خارجی در کابل دو کشته به جا گذاشت

حق نشر عکس Reuters
Image caption پلیس تائید کرده که یک شهروند خارجی نیز در این رویداد زخمی شده است

در حمله انتحاری صبح امروز در شرق کابل دست کم دو محافظ یک قرارگاه نیروهای خارجی کشته شدند.

حشمت استانکزی سخنگوی فرماندهی پلیس کابل می‌گوید که این حمله انتحاری حوالی ساعت ۶:۳۰ بامداد به وقت محلی اتفاق افتاده است.

او می‌گوید که بمب گذار انتحاری موتر/خودروی باری مملو از مواد انفجاری را در نزدیکی ورودی یک قرارگاه نیروهای خارجی در شاهراه کابل-جلال‌آباد انفجار داد.

آقای استانکزی به بی‌بی‌سی گفت که شدت انفجار "بسیار قوی بود" و صدای آن در نقاط مختلف شهر شنیده شده است. او گفت که دو محافظ افغان قرارگاه نیروهای خارجی کشته و یک شهروند خارجی مستقر در این قرارگاه زخمی شده است.

حق نشر عکس AP
Image caption معاون اول ریاست جمهوری پس از وقوع حادثه به محل رفت

هنوز جزئیات در مورد تعداد دقیق زخمی ها و کشته های این رویداد اعلام نشده است. گزارش شده که در پی انفجار انتحاری، دوم مهاجم شروع به تیراندازی کرده که بلافاصله کشته شده اند.

گروه طالبان مسئولیت سازماندهی این حمله انتحاری را به عهده گرفته و گفته که یک مرکز اطلاعاتی نیروهای خارجی را هدف گرفته اند.

در همین حال عبدالرشید دوستم معاون اول ریاست جمهوری افغانستان بعد از وقوع این حمله به محل حادثه رفته و با مسئولان امنیتی در محل دیدن کرده است.

آقای دوستم به خبرنگاران گفت که حمله انتحاری امروز خیلی پیچیده است و به نیروهای امنیتی و اطلاعاتی دستور داده که آن را ریشه یابی کنند. او به مردم وعده کرد که امنیت برقرار خواهد شد.

حق نشر عکس AFP
Image caption در هفته های اخیر حملات انتحاری در کابل افزایش داشته است

شاهراه کابل-جلال‌آباد از راه‌های نا امن مرکزی است که در آن تعداد زیادی از شرکت های طرف قرارداد نیروهای خارجی، پایگاه‌های نظامی و نهادهای دولتی قرار دارند.

در روزهای اخیر کابل، پایتخت افغانستان چندین رویداد نا امنی پشت سر گذاشته است. هفته گذشته یک حمله انتحاری در مقر فرماندهی پلیس کابل اتفاق افتاد و یک کشته به جا گذاشت.

پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.

دو روز پیش نیز یک عامل انتحاری، موتر مملو از مواد انفجاری خود را در غرب کابل منفجر کرد که در نتیجه آن سه نفر مشمول یک دختر نوجوان دانشجو و ۳۲ نفر دیگر از جمله یک عضو مجلس نمایندگان زخمی شدند.