حمله گسترده طالبان به نیروهای ارتش و پلیس در شرق افغانستان

حق نشر عکس MoD

مقام‌های محلی در شرق افغانستان گفته‎اند که صدها نفر از اعضای گروه طالبان حمله گسترده‌ای را علیه پاسگاه‌های ارتش و پلیس در ولایت نورستان به راه انداخته‌اند.

موسی شامی، سخنگوی والی نورستان گفته که حدود هشتصد تن از نفرات گروه طالبان تقریباً در سراسر ولسوالی "کامدیش"، در نزدیک مرز پاکستان، به چندین پاسگاه ارتش و پلیس هجوم برده‌اند.

به گفته او، این حمله از صبح امروز آغاز شده و تا حال ادامه دارد که در جریان آن ۱۰ عضو گروه طالبان و دو سرباز ارتش کشته شده‌اند.

ژنرال ظاهر عظیمی، سخنگوی وزارت دفاع افغانستان تهاجم گروه طالبان را "شدید" توصیف کرده، اما افزوده که این حمله از سوی نیروهای دولتی "سرکوب" شده و هشت جسد نفرات طالبان در میدان نبرد باقی مانده است.

یک فرمانده ارتش در ولایت همجوار کنر، که هدایت نیروهای ارتش در ولسوالی کامدیش را به عهده دارد، گفته که در این نبرد شماری افراد خارجی از جمله پاکستانی هم در کنار نفرات طالبان با نیروهای دولتی می‌جنگند.

گروه طالبان هنوز درباره اظهارات مقام‌های دولتی در این خصوص واکنش نشان نداده است.

نورستان ولایت کوهستانی در شرق افغانستان است که با کشور پاکستان مرز مشترک دارد. برخی از مناطق این ولایت پیش از این هم بارها هدف حمله گروه طالبان قرار گرفته است.

Image caption طالبان در برخی از مناطق کوهستانی نورستان نفوذ دارند