افراد مسلح به یک مهمان‌خانه خارجی در غرب کابل حمله کردند

حق نشر عکس EPA

ژنرال ظاهر ظاهر، فرمانده پلیس کابل به بی‌بی‌سی گفت که ساختمان دفتر 'موسسه توسعه شهری' در منطقه کارته سه کابل هدف حمله قرار گرفت که سه مهاجم و دو غیر نظامی کشته شده‌اند.

این درگیری پس از چهار ساعت پایان یافت.

به گفته فرمانده پلیس کابل ۸ نفر از این ساختمان نجات داده شدند.

ژنرال ایوب سالنگی، معاون امنیتی وزارت داخله/ کشور افغانستان در صفحه توییتر خود نوشته که دو غیر نظامی کشته شده تبعه خارجی بودند.

اسماعیل شهامت، گزارشگر بی‌بی‌سی در کابل می‌گوید حمله در منطقه‌ای صورت گرفته که در آن ساختمان پارلمان افغانستان، وزارت تجارت، دفتر حقوق بشر، اداره پاسپورت و دفتر روزنامه ۸صبح واقع است.

رسانه‌های محلی تصاویری از منطقه حمله منتشر کرده‌اند که نشان می‌دهد ساختمان این موسسه خارجی آتش گرفته و گزارش کرده‌اند دو مهاجم انتحاری خود را در محل منفجر کرده‌اند و سه غیرنظامی به شمول یک شهروند خارجی زخمی شده‌اند.

گروه طالبان نیز در صحفه توییتر خود با پذیرفتن مسئولیت این حمله نوشته که حمله کنندگان انتحاری به یک "مرکز ترویج مسیحیت و جاسوسی خارجی" وارد شده اند.

کابل در روزهای گذشته شاهد حملات پیاپی انتحاری بوده است.

شام روز پنجشنبه گذشته مهاجمان به دفتر موسوم به نهاد آسایش بین‌المللی موسوم به "آی آر دی" در منطقه شدیدا محافظت شده وزیر اکبر خان حمله کردند.

در این رویداد دو مهاجم کشته شدند و یک محافظ نپالی زخمی شد.

صبح همان روز نیز یک مهاجم انتحاری، خودروی متعلق به سفارت بریتانیا را در کابل هدف قرار داد که در نتیجه آن پنج نفر کشته و ۳۲ تن دیگر مجروح شدند.

یکی از کشته شدگان، شهروند بریتانیا و دیگران غیرنظامیان افغان بودند.

اوایل هفته پیش نیز در شرق کابل نیروهای خارجی که از محل عبور می‌کردند هدف قرار گرفتند و در نتیجه آن دو سرباز ناتو کشته شدند.

وضعیت امنیتی در کابل و شهرهای دیگر افغانستان در ماه‌های اخیر وخیم شده و چند رویداد اخیر پر تلفات بوده است.

حق نشر عکس AP
Image caption در حمله دو روز پیش در منطقه شدیدا محافظت شده وزیر اکبر خان دو مهاجم کشته شدند و یک محافظ نپالی زخمی شد