فرمانده پلیس کابل استعفا کرد

Image caption آقای ظاهر از سال ۱۳۹۲ به عنوان فرمانده پلیس کابل کار می‌کرد

ژنرال ظاهر ظاهر، فرمانده پلیس کابل از سمت خود استعفا داد. وزارت داخله/ کشور افغانستان خبر استعفای او را تایید کرده است.

حشمت استانکزی، سخنگوی فرمانده پلیس کابل هم استعفای آقای ظاهر را تایید کرد ولی درباره دلایل استعفای او جزئیات بیشتری ارائه نکرده است.

او نوشته که آقای ظاهر یک هفته قبل استعفا نامه‌اش را به وزارت داخله افغانستان سپرده بود.

در روزهای اخیر کابل شاهد حملات شدید انتحاری بود که باعث نگرانی مردم شده است. نا امنی روزهای اخیر کابل در سالهای اخیر بی‌سابقه بوده است.

افزایش حملات و نا امنی نشان داده که مقامات دولت جدید افغانستان و نیروهای امنیتی با چالش های جدی روبرو هستند.

آقای ظاهر امروز در آخرین کنفرانس خبری خود در کابل درباره افزایش حملات انتحاری در شهر کابل و سایر شهرهای افغانستان گفت که بعد از امضا موافقتنامه امنیتی میان افغانستان، آمریکا و ناتو حملات انتحاری در این کشور افزایش یافته است.

او تاکید کرد که پلیس برای مقابله با این نوع حوادث امنیتی آمادگی کامل دارد.

آقای ظاهر گفت که در جریان حملات انتحاری اخیر، مأموران پلیس ظرف ۳ دقیقه خود را به محل رساندند که نشان از آمادگی آنها دارد.

آقای ظاهر افزود که اکنون نیروهای پلیس برای مقابله با این حملات از روحیه بالا برخوردارند و حاضرند که جان خود را برای مردم نثار کنند، ولی مردم نیز باید این نیروها را کمک کند.

ظاهر ظاهر در سال ۱۳۴۳ در ولایت کابل متولد شد. مدرسه را در لیسه (دبیرستان) حبیبیه کابل به پایان رساند و در سال ۱۳۶۲ فارغ التحصیل شد.

او در سال ۱۳۶۶ مدرک لیسانس خود را از اکادمی (دانشکده) پلیس افغانستان گرفت و در سال ۱۳۶۶ در ریاست جنایی وزارت امور داخله مقرر شد و در سال ۱۳۶۸ نیز به نیروهای مجاهدین پیوست.

ازسال ۱۳۷۱ الی ۱۳۷۵ به عنوان مسئول تعقیب و مراقبت اجرائی در کابل وظیفه داشت و در سال ۱۳۸۶ به حیث مدیر عمومی بررسی جرایم جنایی و معاون ریاست تحقیقات جنایی پلیس کابل کار کرد.

او از سال ۱۳۸۹ تا زمانیکه به عنوان فرمانده پلیس کابل مقرر شد به عنوان رئیس تحقیقات و مبارزه با جرایم جنایی ولایت کابل کار می‌کرد.

آقای ظاهر در سال ۱۳۹۲ به عنوان فرمانده پلیس کابل معرفی شد.

مطالب مرتبط