فرمانده پلیس کابل تغییر کرد

Image caption عبدالرحمان رحیمی که فرمانده پلیس ولایت بلخ بود، به جای ظاهر ظاهر به عنوان فرمانده پلیس کابل معرفی شد

وزارت امور داخله/کشور افغانستان از تغییراتی در دستگاه پلیس کابل خبر داده است.

بر اساس این تغییرات ظاهر ظاهر فرمانده پیشین پلیس کابل به عنوان رئیس اداره مبارزه با جرایم جنائی وزارت امور داخله و عبدالرحمان رحیمی فرمانده پیشین پلیس ولایت بلخ به عنوان فرمانده پلیس کابل تعیین شده‌اند.

در خبرنامه وزارت امور داخله آمده که این تغییرات به پیشنهاد مقام وزارت و تائید ریاست جمهوری انجام شده است.

تغییرات در فرماندهی پلیس کابل در روزهای اخیر خبرساز بوده است.

اخیرا و به دنبال موجی از ناامنی ها در پایتخت سخنگوی پلیس کابل تائید کرد که ظاهر ظاهر فرمانده پیشین پلیس کابل به دلیلی نا معلوم از مقام خود استعفا کرده‌است. استعفای آقای ظاهر بازتاب گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های محلی داشت و یک روز پس از آن، سخنگوی پلیس کابل گفت که آقای ظاهر به کارش ادامه می‌دهد.

Image caption ماجرای استعفا و تبدیلی آقای ظاهر در یک هفته اخیر خبر ساز بود

آقای ظاهر نیز در یک گفت‌وگوی زنده تلویزیونی جریان را شرح داد و گفت که پیش از ماجرای استعفا، از سوی مقام‌های حکومت برکنار شده بود اما به خاطر تهدیدهای امنیتی از مقام‌های وزارت خواسته که او را در پست دیگری بگمارند.

امنیت پایتخت

در هفته‌های اخیر در کابل پایتخت افغانستان حملات شدید انتحاری و چندین انفجار رویداده که منجر به نگرانی مردم و انتقادهایی شده است.

پس از انفجار انتحاری که در مقر فرماندهی پلیس کابل در هجدهم ماه عقرب/آبان (9 نوامبر) اتفاق افتاد و تعداد زیادی از حملات گروهی که در نقاط مختلف شهر صورت گرفت، مسئولان امنیتی مورد انتقادات شدیدی قرار گرفتند.

فرمانده پیشین پلیس کابل در آخرین نشست خبری خود گفت که بعد از امضای موافقتنامه امنیتی میان افغانستان و آمریکا و موافقتنامه وضعیت نیروهای خارجی با ناتو، حملات انتحاری در این کشور افزایش یافته و نیروهای امنیتی هم برای مقابله با این تهدیدها آمادگی دارند.