حمله انتحاری به اتوبوس ارتش در غرب کابل

حق نشر عکس AP
Image caption کابل در این روزها شاهد حملات خونین بوده است

پلیس کابل تایید کرده است که در حمله انتحاری به اتوبوس حامل سربازان ارتش ملی افغانستان، شش سرباز کشته شده اند.

حشمت‌الله استانکزی، سخنگوی فرماندهی پلیس کابل به بی‌بی‌سی گفت که در این حمله ۱۰ نفر دیگر زخمی شدند.

او تایید کرد که حمله امروز انتحاری بوده و فرد انتحار کننده پیاده بوده و مواد انفجاری همراه خود را در نزدیکی خودروی ارتش ملی افغانستان در منطقه گذرگاه در غرب کابل منفجر کرد.

پیش از این مقامات بیمارستانی در کابل اعلام کردند که در این حمله انتحاری که حوالی بعد از ظهر امروز به وقوع پیوست، ۱۷ نفر زخمی شدند.

کبیر امیری، رئیس بیمارستان‌های مرکز به بی‌بی‌سی گفت که ۱۷ زخمی از جمله دو زن به بیمارستان صدری ابن سینا و عاجل ابن سینا منتقل شده اند.

حق نشر عکس AP
Image caption این انفجار در یکی از مناطق مزدحم شهر کابل انجام شده است. یک پارک بازی به تازگی در این محل اعمار شده و باغ وحش کابل نیز در این منطقه قرار دارد. علاوه بر آن پل شیر دروازه یکی از پلهای پر تردد شهر کابل است

گروه طالبان مسئولیت این حمله را پذیرفته و گفته است که یک خودرو نیروهای ارتش ملی افغانستان را هدف قرار داده است.

این حادثه بر سر پل شیر دروازه در منطقه دهمزنگ کابل اتفاق افتاده و به گفته احمد شفایی خبرنگار ما که از محل حادثه دیدن کرده اکنون اوضاع در این منطقه به حالت عادی بازگشته است.

کابل در هفته‌های اخیر هدف شدیدترین حملات طالبان قرار داشته است. دو روز پیش یک بمب‌گذار انتحاری مواد انفجاری خود را در داخل مرکز فرهنگی فرانسه در کابل در جریان یک نمایش منفجر ساخت.

این حادثه که در آن یک نفر کشته و ۱۵ نفر زخمی شدند، جامعه فرهنگی کابل را تکان داد و نگرانی‌های را به میان آورد که طالبان اکنون نهادهای فرهنگی و غیرنظامی را نیز هدف قرار می‌دهند.