۲۵ سرباز افغان در یک هفته گذشته در شرق افغانستان کشته شده اند

Image caption ولایت کنر کوهستانی و پوشیده از جنگل است که می‌تواند پناهگاه خوبی برای نیروهای مخالف دولت افغانستان باشد

ژنرال محمد زمان وزیری، فرمانده قول اردو/لشکر ۲۰۱سیلاب در ولایت کنر در شرق افغانستان می‌گوید که از زمان آغاز درگیری‌ها در منطقه دانگام ولایت کنر تاکنون ۲۵ تن از نیروهای امنیتی افغان کشته شده‌اند.

او به نعمت الله کریاب، خبرنگار بی‌بی‌سی در ولایت کنر گفته که درگیری میان شورشیان و نیروهای افغان در مناطق کوهستانی کنر جریان دارد و دلیل صعب العبور بودن مناطق درگیری، پیشروی نیروهای امنیتی افغان بسیار کند بوده است.

به گفته آنان شورشیان در کوه ها پناه گرفته اند و مناطق درگیری را مین گذاری کرده اند.

روز گذشته نیز شجاع الملک جلاله، سرپرست ولایت کنر در شرق افغانستان گفته بود که نیروهای امنیتی این کشور در چند روز گذشته نتوانسته‌اند شورشیان را از روستاهای اطراف ولسوالی دانگام به عقب برانند.

به گفته مقام‌های محلی، هفت روز پیش صدها نفر از افراد وابسته به گروه طالبان به روستاهای اطراف ولسوالی دانگام این ولایت حمله کرده و با ساکنان این روستاها درگیر شدند.

آقای جلاله در نشستی با بزرگان قومی ولایت کنر گفته بود که در بسیاری از این روستاها مقاومت ساکنان محل شکسته و مدافعان محلی از مواضع خود عقب‌نشینی کرده‌‌اند اما زنان و کودکان در منطقه باقی مانده‌اند.

او همچنین از نیروهای امنیتی افغانستان انتقاد کرد و گفت خبرهایی که در چند روز گذشته در مورد پیشروی این نیروها در مورد به دست گرفتن کنترل مناطق حساس توسط آنها منتشر شده است، واقعیت ندارد.

به گفته خبرنگار بی‌بی‌سی در ولایت کنر، بزرگان قومی این ولایت نیز به شدت از عملکرد دولت و نیروهای امنیتی در هفت روز گذشته انتقاد کرده‌اند.

مطالب مرتبط