دو انفجار در نزدیک دفتر والی خوست در جنوب شرق افغانستان

در ولایت خوست در جنوب شرق افغانستان دو انفجار در نزدیک تعدادی از دفاتر مهم دولتی رویداده است.

بارز محمد زدران سخنگوی ولایت خوست به بی‌بی‌سی گفت که ابتدا دو بمبگذار انتحاری موترهای پر از مواد انفجاری خود را در ورودی مرکز آموزشی پلیس منفجر و راه را برای یک مهاجم مسلح دیگر باز کرد.

آقای زدران گفت که پس از حدود یک ساعت درگیری، فرد مهاجم نیز کشته شد.

پلیس می‌گوید که در این رویداد فرد دیگری کشته نشده اما سه زخمی به بیمارستان مرکزی خوست منتقل شده‌اند.

خبرنگار بی‌بی‌سی در ولایت خوست می‌گوید که انفجار ساعت ۱۱ به وقت محلی در مرکز شهر در نزدیکی دفتر والی و در مقابل پاسگاه پلیس اتفاق افتاد؛ جایی که "مجتمع ادارات دولتی خوست" یاد می‌شود و تعداد زیادی از دفاتر دیگر دولتی نیز در آن واقع است.

شاهدان عینی می‌گویند که محل انفجار در محاصره نیروهای امنیتی در آمده و صدای تیراندازی متوقف شده است.

گروه طالبان گفته‌ که این حمله کار افراد طالبان بوده است. در خبرنامه گروه طالبان آمده که هدف حملات انتحاری آکادمی پلیس خوست بوده است.

رویدادهای انفجاری در ولایت های افغانستان و میزان حملات مخالفان مسلح در زمستان امسال نسبت به سال‌های گذشته بیشتر شده است.

انفجارهای قندهار

در خبری از ولایت قندهار در جنوب افغانستان انفجار بمب یک دختربچه ررا در ولسوالی ژیری این ولایت کشت. حادثه زمانی رویداد که تعدادی از کودکان یک بمب را از حومه ولسوالی پیدا کردند. در این رویداد یازده کودک دیگر نیز زخمی شده‌اند.

در رویداد دیگر در ولسوالی شاه‌ولی کوت قندهار، انفجار بمب کنار جاده‌ای، منجر به زخمی شده ده نوجوان شد. ضیا درانی سخنگوی پلیس قندهار می‌گوید که زخمی های هر دو رویداد به بیمارستان منتقل شده اند.