۲۲ بازیکن به تیم ملی فوتبال افغانستان دعوت شدند

حق نشر عکس f
Image caption محمدیوسف کارگر، سرمربی تیم ملی افغانستان

محمدیوسف کارگر، سرمربی تیم ملی فوتبال افغانستان اعلام کرد که ۲۲ بازیکن را از سراسر افغانستان به تیم ملی دعوت کرده است.

آقای کارگر به‌ بی‌بی‌سی گفت که این بازیکنان از تیم‌های حاضر در مسابقات لیگ برتر فوتبال افغانستان و مسابقات قهرمانی باشگاه‌های فوتبال این کشور انتخاب شده‌اند.

به گفته سرمربی تیم ملی فوتبال افغانستان این افراد از روز شنبه، ۲۰ جدی/دی، باید در استادیوم فدراسیون فوتبال افغانستان در کابل برای آغاز تمرین حاضر شوند.

آقای کارگر گفت که این فهرست نهایی نیست و قرار است که در ماه مارس بازیکنان افغان که در باشگاه‌های خارج از این کشور بازی می‌کنند، در یک اردوی تمرینی در کشور آلمان شرکت کنند تا آنان نیز به تیم ملی افغانستان دعوت شوند.

حق نشر عکس BBC World Service
Image caption فهرست بازیکنان تیم ملی فوتبال افغانستان

او گفت شایعاتی که قبلا وجود داشت که تیم ملی افغانستان منحل شده، درست نیست، زیرا حدود ۶۰ الی ۷۰ درصد از اعضا تیم ملی که اکنون دعوت شده‌اند، همان بازیکنان سابق تیم ملی افغانستان هستند.

سرمربی تیم ملی فوتبال افغانستان تاکید کرد که تلاش شده این افراد با توجه به قابلیت‌های فنی و تکنیکی‌شان به تیم ملی دعوت شوند.

او افزود که دروازه تیم ملی افغانستان بر روی تمامی بازیکنانی که قابلیت لازم را داشته باشند باز است و کادر فنی تیم ملی هر زمان بازیکن واجد شرایطی را پیدا کند، به تیم ملی دعوت خواهد کرد.

بر اساس اعلام فدراسیون فوتبال افغانستان، در ترکیب جدید تیم ملی فوتبال افغانستان حمیدالله یوسفزی و امالله طوفان به عنوان دروازه‌بان، اسلام الدین امیری، سید محمد هاشمی، حسین، مجتبی فیض، فرشاد میری، نسیم فاریابی، فرزاد عطایی، نوید نادم به عنوان مدافع، محمد حسین محمدی، امیرالدین شریفی، فقیر حسین، محمدانور اکبری، فردین حکیمی، معروف محمدی و مصطفی رضایی به عنوان هافبک(خط میانی) انتخاب شدند.

همچنین بر اساس این فهرست مصطفی افشار، محمد رضا رضایی، رضا الله‌یار و سعید ابراهیمی به عنوان مهاجم به تیم ملی افغانستان دعوت شده‌اند.

تیم ملی فوتبال افغانستان در سال‌های اخیر دستاوردهای زیادی داشته‌ است. این تیم در دور قبلی بازی‌های جنوب آسیا در سال 2013 قهرمان شد.

در بازی‌های چلنج کاپ آسیا در سال ۲۰۱۴ نیز تیم فوتبال افغانستان توانست که به مرحله نهایی راه یاید و مقام چهارم این مسابقات را از آن خود کند.

مطالب مرتبط