رئیس استخبارات پاکستان به کابل سفر کرد

حق نشر عکس AP

ژنرال رضوان اختر، رئیس اداره استخبارات پاکستان (آی‌اس‌آی) روز یکشنبه ۲۱ جدی/دی به کابل سفر کرده است.

در خبرنامه ارگ ریاست جمهوری آمده که آقای اختر امروز با محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان دیدار کرده است.

همچنین در این خبرنامه آمده است که دو طرف در مورد موضوعاتی چون مبارزه با تروریسم و افرط‌گرایی در دو کشور و منطقه صحبت کرده‌اند.

ارگ ریاست جمهوری از ارائه معلومات بیشتر در مورد جزئیات سفر ژنرال رضوان اختر، و محتوای صحبت‌‌ها خود‌داری کرد.

سفر رئیس استخبارات سه روز بعد از سفر رهبران احزاب سیاسی آن کشور به افغانستان صورت می‌گیرد.

محمد اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان و عبدالله عبدالله رئیس اجرایی این کشور سه روز پیش با محمودخان اچکزی، آفتاب احمدخان شیرپاو و سناتور افراسیاب ختک، از رهبران احزاب سیاسی پاکستان دیدار کردند.

روابط افغانستان و پاکستان همواره پر‌تنش بوده است. دولت افغانستان و تا حد زیادی مردم این کشور، دولت پاکستان را به حمایت از گروه‌های تروریستی متهم می‌کنند.

مقام‌های پاکستانی این اتهام را همواره تکذیب کرده‌اند. آنها متقابلا دولت افغانستان را به پناه دادن به طالبان پاکستانی در خاک این کشور متهم می‌کنند.

از ایجاد دولت وحدت ملی بیشتر از صد روز می‌گذرد. در صد روز گذشته شمار زیادی از رهبران سیاسی و نظامی پاکستان به افغانستان سفر کرده‌اند.

مقام‌های پاکستانی پس از حمله اعضای طالبان پاکستان به یک مدرسه نظامی که باعث کشته شدن بیش از ۱۳۰کودک شد، سفر های زیادی به افغانستان انجام داده اند.

دقیقا یک روز پس از حمله به مدرسه، ژنرال راحیل شریف، رئیس ستاد نیروی زمینی ارتش پاکستان برای گفت‌وگو با مقامات افغانستان به کابل سفر کرد.