پلیس کابل هفده نفر را به ظن همکاری با شورشیان بازداشت کرد

حق نشر عکس AFP

فرماندهی پلیس کابل می‌گوید که با راه اندازی عملیاتی در ولسوالی بگرامی از چندین حمله انتحاری در پایتخت جلوگیری کرده است.

حشمت استانکزی سخنگوی پلیس کابل گفته که این عملیات شام گذشته در ولسوالی بگرامی کابل با هماهنگی امنیت ملی زیر نظر فرمانده پلیس کابل راه اندازی شده است.

به اساس اطلاعات فرماندهی پلیس کابل، زمانی که نیروهای امنیتی محل اقامت عاملان انتحاری را محاصره کردند، یکی از مهاجمان خود را منفجر کرد.

در خبرنامه فرماندهی پلیس کابل هم آمده که نیروهای امنیتی چندین جلیقه انتحاری را از محل کشف کرده و هفده تن را هم بازداشت کرده‌اند.

جزئیات بیشتری در مورد این عملیات ارائه نشده اما پلیس می‌گوید در اثر حمله انتحاری که هنگام عملیات اتفاق افتاد به کسی آسیبی نرسیده است.

امنیت شهر کابل در روزهای اخیر بهتر شده است. در ماه‌های اخیر و پس از ایجاد حکومت وحدت ملی کابل را موجی از حملات خونین انتحاری و انفجارهای قوی نا آرام کرده بود.

۲۵ روز از آغاز ماموریت جدید ناتو زیر عنوان "پشتیبانی قاطع" می‌گذرد و نیروهای امنیتی آزمون دفاع مستقلانه از افغانستان را پشت سر می‌گذارند که همزمان با پایان ماموریت رزمی نیروهای بین‌المللی در پایان سال ۲۰۱۴ میلادی، شروع شده‌است.

در همین حال اداره عمومی امنیت ملی افغانستان می‌گوید که روز گذشته گروه چهار نفری مهاجمان انتحاری را بازداشت کرده که می‌خواستند به اهداف نظامی در غزنی حمله کنند.

در خبرنامه امنیت ملی آمده که پلیس و کارمندان امنیت ملی روز گذشته عملیاتی در غزنی داشتند که با درگیری مسلحانه با مهاجمان انتحاری پایان یافت و در پایان آن یک مهاجم کشته و سه نفر دیگر بازداشت شدند.

تا کنون گروه های مخالف مسلح دولت در مورد این دو رویداد چیزی نگفته اند اما گروه طالبان که از سیزده سال گذشته تا کنون بر علیه دولت افغانستان می‌جنگند گفته اند که به اهدافی در کابل و شهرهای دیگر افغانستان حمله کرده و تلفاتی به نیروهای امنیتی افغانستان وارد کرده اند.