'افغان‌های مقیم امارات با گذرنامه افغانی ویزای کار خواهند گرفت'

حق نشر عکس arg

محمد اشرف‌غنی، رئیس جمهوری افغانستان گفته است پس از این افغان‌ها می‌توانند با گذرنامه افغانی از امارات متحده عربی ویزای کار بگیرند.

در خبرنامه ارگ ریاست جمهوری آمده است که آقای غنی، عصر روز سه‌شنبه با شماری از افغان‌های مقیم امارات متحده ملاقات کرده و گفته است که بعد از این وزارت خارجه افغانستان خدمات بیشتری را برای افغان‌های مقیم امارات فراهم خواهد کرد.

شماری زیادی از افغان‌ها در گذشته به منظور دریافت ویزای کار از امارات متحده و عربستان سعودی با گذرنامه پاکستانی تقاضای ویزا می‌کردند.

حالا با صحبت‌هایی که آقای غنی با مقام‌های امارات داشته است، آن عده افغان‌هایی که با گذرنامه‌های پاکستانی مشغول کار در امارات بوده‌اند می‌توانند تغییر گذرنامه دهند.

شمار زیادی از کشورهای عربی که در دهه ۶۰ خورشیدی با رژیم کمونیستی افغانستان روابط دیپلماتیک نداشتند به افغان‌هایی که با گذرنامه افغانی درخواست ویزا می‌کردند، ویزا کار نمی‌دادند.

نظیف الله سالارزی، سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان به بی‌بی‌سی گفت که توافقاتی صورت گرفته ولی هنوز گفت‌و‌گو‌ها برسر یک موافقتنامه همه جانبه اقتصادی جریان دارد و تا حال سندی میان دو کشور امضا نشده است.

رئیس جمهور افغانستان برای جذب سرمایه بیشتر امارات متحده در افغانستان به آن کشور سفر کرده است.

آقای غنی در دیدارش با رئیس و اعضای اتاق‌های تجارت ابوظبی گفت: "فرصت‌های خوب سرمایه‌گذاری در افغانستان در تمام عرصه‌ها به خصوص مخابرات، استخراج نفت و گاز، سنگ مرمر، هوانوردی، زراعت به خصوص زعفران و سایر عرصه‌ها وجود دارد و از شما دعوت می‌کنیم که در این زمینه‌ها و بخش‌های دیگر در افغانستان سرمایه‌گذاری کنید".