پلیس قندوز: طالبان با تلفات سنگین از ۳۰ روستا عقب نشستند

حق نشر عکس

پلیس ولایت قندوز در شمال افغانستان اعلام کرده که در پی چهار روز عملیات، ۳۰ روستا را از کنترل گروه طالبان بیرون کرده و دهها شورشی را کشته است.

سرور حسینی سخنگوی پلیس قندوز گفته که این عملیات در مناطق شرقی و شمال شرقی ولسوالی امام صاحب به راه انداخته شد و در حال حاضر عملیات جستجو و پاکسازی این مناطق از وجود شورشیان ادامه دارد.

محمد صفر مسئول بخش عملیاتی پلیس قندوز گفته که این عملیات در پاسخ به تهاجم گسترده گروه طالبان بر پایگاه امنیتی منطقه "تاش گذر" در ولسوالی امام‌صاحب اجرا شد و در نتیجه آن ۶۳تن از شورشیان طالبان کشته و ۶۵ تن دیگر از آنها زخمی شدند.

این افسر پلیس گفته که ۱۰ تن از ماموران نیروهای امنیتی هم در این عملیات زخمی شده‌اند.

در همین حال، منابع پلیس این ولایت گفته‌اند که عملیات دیگری از ولسوالی دشت ارچی در شرق ولسوال امام صاحب نیز در حال اجرا است.

از سوی دیگر مسئولان پلیس در ولایت تخار در همسایگی قندوز هم گفته‌اند که عملیات پاکسازی در ولسوالی "خواجه غار" این ولایت علیه شورشیان آغاز شده است. خواجه غار در همسایگی ولسوالی امام صاحب موقعیت دارد.

ولسوالی‌های امام صاحب و دشت ارچی از مناطقی محسوب می‌شوند که طالبان در آنها نفوذ دارند و حضور نفرات این گروه در این دو منطقه همواره تهدیدی علیه نیروهای دولتی شمرده می‌شد.

گروه طالبان در واکنش به اظهارات مقام‌های پلیس قندوز گفته که در نبرد ولسوالی امام صاحب تنها سه عضو این گروه کشته و پنج عضو دیگر آن زخمی شده‌اند.

یک سخنگوی گروه طالبان گفته که در این نبرد ده‌ها مامور پلیس کشته شده‌اند، اما او آمار مشخصی در این مورد ارائه نکرد.

مطالب مرتبط