سلاون سکیلیزیچ سرمربی تیم ملی فوتبال افغانستان شد

سلاون سکیلیزیچ به عنوان سرمربی جدید تیم ملی فوتبال افغانستان معرفی شد. آقای سکیلیزیچ دیروز وارد کابل شد و امروز از سوی مقامات فدراسیون فوتبال افغانستان در یک نشست خبری معرفی شد.

سکیلیزیچ که اصلاً بوسنیایی است و عمر فوتبالی خود را در آلمان سپری کرده، سابقه مربی‌گری در تیم‌های متعددی را در کارنامه دارد. این مربی ۴۳ ساله تا چندی قبل مربی تیم ۱۹ سال اف اس وی فرانکفورت آلمان بود. او قبلاً تیم ۲۳ سال این باشگاه را نیز مربی‌گری کرده است.

او همچنین مربی‌گری تیم های ۱۹ سال و ۱۷ سال انتراخت فرانکفورت، هانسا روستوک و هانوفر را به عهده داشته است.

یوسف کارگر، سر مربی پیشین تیم ملی فوتبال افغانستان چند روز پیش از سوی افراد ناشناس با چاقو مورد حمله قرار گرفت و زخمی شد. آقای کارگر برای مداوا به هند منتقل شد.

کرام الدین کرام، رئیس فدراسیون فوتبال افغانستان گفت که حادثه زخمی شدن آقای کارگر روی انتخاب مربی جدید تاثیری نداشته و از ماه‌ها قبل گفت‌وگو با آقای سکیلیزیچ آغاز شده بود و بعد از صحت‌یابی آقای کارگر، او نیز در کنار این مربی با تیم ملی کار خواهد کرد.

آقای کرام در مراسم معرفی مربی جدید تیم ملی فوتبال افغانستان، ضمن یادآوری از کارهای پیش روی فدراسیون فوتبال افغانستان، روی فوتبال پایه، آموزش مربیان و بازیهای رسمی و دوستانه این تیم، در مورد بازی دوستانه با تیم ملی پاکستان نیز معلومات ارائه کرد.

به گفته وی تیم ملی فوتبال افغانستان در سال پیش رو در حدود ۲۰ بازی رسمی و دوستانه در برنامه دارد و از ماه ها قبل روی این موضوع کارهای اساسی صورت گرفته است. همچنین آقای سکیلیزیچ سرمربی جدید تیم ملی فوتبال افغانستان از برنامه های خود برای بالا بردن سطح تیم ملی فوتبال افغانستان گفت و یادآور شد که می‌خواهد با استراتژی و برنامه جدید تیم ملی فوتبال افغانستان را با تیم‌های اروپایی هم سطح بسازد.

او از آوردن سیستم جدید برای تیم ملی و از تمرینات جدید برای این تیم سخن زد و همچنین از جذب بازیکنان افغان در خارج از این کشور یادآوری کرد و خاطرنشان ساخت که وی می‌تواند با همکاری با فدراسیون فوتبال افغانستان این بازیکنان را به تیم ملی دعوت کند.

براساس قرارداد، این مربی برای ٥ سال با تیم ملی فوتبال افغانستان کار خواهد کرد.