فرمانده پلیس ولایت ارزگان افغانستان کشته شد

حق نشر عکس .
Image caption حمله انتحاری حوالی ساعت نُه شب گذشته به وقت محلی در غرب کابل اتفاق افتاد

در حمله انتحاری شام گذشته در ولایت کابل پایتخت افغانستان، ژنرال مطیع‌الله خان فرمانده پلیس ولایت ارزگان کشته شده است.

وزارت امور داخله/کشور افغانستان در خبرنامه‌ای گفته که مطیع‌الله خان حوالی ساعت ۹ شام به وقت محلی توسط مهاجمی که لباس زنانه و برقع به تن داشت مورد حمله قرار گرفت و کشته شد.

در همین حال دوست محمد نایاب سخنگوی ولایت ارزگان به بی‌بی‌سی گفت که مطیع‌الله خان برای سفری رسمی در کابل به سر می‌برد که در حمله انتحاری کشته شد.

مسئولان امنیتی شام گذشته به رسانه‌های محلی گفته بودند که در این حمله که در غرب کابل اتفاق افتاد، یک بمبگذار با فرد همراهش کشته شده و به کس دیگری آسیبی نرسیده است.

اما آقای نایاب گفت که هدف حمله انتحاری در ناحیه ششم در غرب شهر کابل مطیع‌الله خان بود. ژنرال مطیع‌الله روز گذشته برای سفر رسمی از ارزگان به کابل رفته بود.

عبیدالله بارکزی نماینده مردم ارزگان در مجلس نمایندگان نیز کشته شدن فرمانده پلیس این ولایت را تایید کرده است.

گروه طالبان گفته که حمله به جان مطیع الله خان کار افراد این گروه بوده که با راه اندازی حمله انتحاری در منطقه علی‌مردان پایتخت انجام یافت.

مطیع الله خان از چهره‌های مشهور ضد طالبان افغانستان شناخته می‌شود. او در زمان حضور نیروهای ناتو در حوزه جنوبی افغانستان، پول‌های زیادی از حفاظت کاروان تدارکات ناتو به دست آورده و یکجا با نیروهای ویژه آمریکایی علیه شورشیان جنگیده بود.