مردان مسلح ۱۳ مسافر یک اتوبوس را در جنوب افغانستان کشتند

مردان مسلح ۱۳ سرنشین یک اتوبس مسافربری را ولایت وردک در جنوب افغانستان کشتند.

عطاالله خوگیانی، سخنگوی والی وردک به خبرگزاری فرانسه گفت که مهاجمان مسلح امروز، سه شنبه، حدود ساعت یک بامداد به وقت محلی به روی مسافران این اتوبوس آتش گشودند و ۱۳ نفر از جمله یک زن را کشتند. قربانیان رهسپار قندهار بودند.

محمد علی، معاون والی غزنی که در همسایگی وردک قرار دارد نیز این واقعه را تایید کرده و گفته است که مردان مسلح مسافران را یکی یکی جدا کرده و به سوی هرکدام جداگانه تیراندازی می‌کردند.

مقامات گفته اند که انگیزه این حمله هنوز مشخص نیست و تحقیقات جریان دارد.

ماه گذشته مردان مسلح ۳۰ مرد هزاره را از یک اتوبوس مسافربری در ولایت زابل پیاده کرده و ربودند.

ماموریت رزمی ناتو در افغانستان در ماه دسامبر گذشته پایان یافت و اکنون نیروهای امنیتی افغانستان خود مسئولیت تامین امنیت را به عهده دارند.

رهبران دولت وحدت ملی افغانستان در واشنگتن هستند تا در مورد تغییر طرح خروج نیروهای باقیمانده آمریکایی از افغانستان با مقامات این کشور صحبت کنند.

قرار بود آمریکا تا پایان امسال شمار نیروهای خود را از ۱۰ هزار به ۵۵۰۰ سرباز کاهش بدهد اما گفته می‌شود که این برنامه به دلیل درخواست دولت افغانستان و فرماندهان نظامی آمریکا بازنگری خواهد شد.

حق نشر عکس BBC World Service

مقامات افغانستان رسما نظر خود را اعلام نکرده اما گفته می شود که آنان مایل هستند نیروهای آمریکایی مدتی بیشتر در افغانستان باقی بمانند.