مقدماتی انتخابی المپیک: تساوی تیم فوتبال زیر ٢٣ سال افغانستان در برابر عربستان

حق نشر عکس aff
Image caption عکس از فدراسیون فوتبال افغانستان

تیم ملی فوتبال زیر ٢٣ سال افغانستان امروز، در چهارچوب رقابت‌های مقدماتی انتخابی المپیک ریو ٢٠١٦، به مصاف عربستان سعودی رفت. در نهایت دو تیم در پایان ٩٠ دقیقه تلاش به نتیجه مساوی بدون گل رضایت دادند.

بازی‌های گروه C این رقابت‌ها در تهران برگزار می‌شود. در این گروه تیم‌های افغانستان، ایران، عربستان، نپال و فلسطین حضور دارند.

در بازی امروز نوید نادم، مصطفی رضایی، سید محمد، ناصر حسینی، انور عمر، عبدالرئوف، محمد معروف، فردین حکیمی، روح الله اقبال زاده و مسعود سعید به برای تیم افغانستان به میدان رفتند و حمیدالله عبدالله در درون دروازه این تیم ایستاده بود.

هدایت بازیکنان افغانستان را حسین صالح از ایران به عهده دارد.

در حال حاضر تیم ملی فوتبال زیر ٢٣ سال افغانستان با انجام سه بازی، یک برد، یک باخت و یک تساوی و با ٤ امتیاز، بالاتر از تیم‌های فلسطین و نپال در رده سوم گروه C قرار دارد.

تیم افغانستان پیش از این تیم نپال را با نتیجه ٢ در برابر ٠ از پیش رو برداشته و مسابقه با تیم فلسطین را با همین نتیجه واگذار کرده بود.

قرار است تیم افغانستان بعد از ظهر روز یکشنبه ٩ حمل/فروردین به مصاف زیر ٢٣ ساله‌های ایران برود که تا کنون با ٢ بازی و ٦ امتیاز صدرنشین گروه C است.

مرحله نهایی رقابت‌های انتخابی المپیک ریو در ماه ژانویه ٢٠١٦ در قطر برگزار خواهد شد.

ده تیم اول گروه‌های ده‌گانه به صورت مستقیم و ۵ تیم به عنوان بهترین تیم‌های دوم گروه‌ها به مرحله نهایی صعود خواهند کرد. در پایان رقابت‌های مرحله نهایی سه تیم اول به نمایندگی از قاره آسیا به المپیک ریو راه پیدا خواهند کرد.