۱۱ مسافر در شمال افغانستان ربوده شدند

Image caption این دومین مورد گروگان‌ گیری در ولایت‌های شمالی افغانستان در یک هفته اخیر است

مقامات محلی در شمال افغانستان اعلام کردند که صبح امروز افراد مسلح دست کم ۱۱ مسافر را در ولایت سرپل ربوده و به منطقه نامعلوم منتقل کرده‌اند.

حبیب گلبهاری، فرمانده پلیس ولایت سرپل به بی‌بی‌سی گفت که تمام این افراد غیر نظامی بوده و مشغول کار روزمره خود بودند که از ولسوالی بلخاب عازم مرکز و یا در مسیر برعکس آن در تردد بودند.

به گفته او در ولسوالی سنکچارگ در مسیر راه، خودرو آنان توسط افراد مسلح متوقف و سرنشینان به گروگان گرفته شدند.

فرمانده پلیس گفت که نیروهای وابسته به گروه طالبان شب گذشته در این منطقه در کمین نشسته بودند و صبح امروز این افراد را از خودروهای شان پاین و دست کم ۱۱ نفر را با خود برده‌اند.

او گفت که این افراد به مکانی نا معلومی منتقل شده و نیروهای امنیتی افغان عملیات نظامی برای رهای این افراد را آغاز کرده‌اند.

مسئولیت رویداد امروز را تاکنون کسی یا نهادی به عهده نگرفته است.

چند روز قبل نیز مقام‌های محلی ولایت بلخ در شمال افغانستان اعلام‌کردند که شماری از مسافران در ولسوالی شولگره این ولایت ربوده شده‌اند.

سراج الدین عابد ولسوال شولگره گفته بود که ربوده شدگان پنج نفر بودند و ۱۰ فروردین، زمانی که از ولسوالی دره صوف ولایت سمنگان به سمت شهر مزار شریف ولایت بلخ می‌آمدند، ربوده شده‌اند.

در این اواخر موارد آدم ربایی در افغانستان افزایش یافته است.

بیست راننده و مسافر چند روز قبل در ولایت دایکندی در مرکز افغانستان ربوده و دوباره رها شدند.

بیش از یک ماه پیش نیز ۳۱ مسافر در بزرگراه قندهار – کابل در ولایت زابل ربوده شدند که تاکنون از سرنوشت آنها خبری نیست.

این گروگان‌ها روز دوشنبه ۴ حوت/اسفند، زمانی که با دو بس (اتوبوس) مسافربری از قندهار به طرف کابل در حرکت بودند، در ساعات غروب در راه ولسوالی شاه‌جوی زابل به چنگ افراد ناشناس افتادند.

مطالب مرتبط