حکم متهمان پرونده قتل فرخنده دو روز دیگر صادر می‌شود

حق نشر عکس f
Image caption در سه روزی که پرونده قتل فرخنده در دادگاه ابتدائی کابل بررسی شد، اعضای خانوده او حضور نداشتند

دادگاه رسیدگی به پرونده قتل فرخنده اعلام نظر خود در خصوص متهمان این پرونده را به دو روز دیگر موکول کرد.

امروز، دوشنبه ۱۴ ثور/اردیبهشت، سومین جلسه این دادگاه در کابل برگزار شد.

در جلسه امروز حمیدالله قاصر، دادستان پرونده فرخنده در مورد مسئولان حوزه دوم پلیس گفت که آنها به موقع از رویداد اطلاع حاصل کرده و به موقع به محل رویداد رسیدند، اما از امکانات و صلاحیت‌های خود در وظیفه استفاده نکردند.

دادستان پرونده، متهمان را به سه گروه تقسیم کرد: "عاملان اصلی قتل فرخنده، مامورانی که در انجام وظیفه خود غفلت کرده‌اند و همچنین مامورانی که از صلاحیت‌های خود در وظیفه استفاده نکرده‌اند".

اما وکلای مدافع رئیس و مسئول کشف حوزه دوم پلیس ادعای دادستان را رد کرده و گفتند که او "سلیقه‌ای" برخورد کرده است. آنها خواهان برائت موکلان خود شدند.

در سه روزی که پرونده قتل فرخنده در دادگاه ابتدائی/بدوی کابل بررسی شد، اعضای خانوده او حضور نداشتند و صفی‌الله مجددی رئیس دادگاه گفت که دلیل عدم حضور آنها مشخص نیست.

اما کی مدلی، وکیل مدافع خانواده فرخنده امروز در دادگاه در سخنان کوتاهی گفت که موکلان او در پی انتقام نیستند، بلکه می‌خواهند عدالت اجرا شود.

خانم مدلی در بخشی از سخنان خود تاکید کرد که راننده‌ای که جسد فرخنده را زیر چرخ موتر/خودرو کرده بود، باید بازداشت شود.

این در حالی است که ریاست امنیت ملی افغانستان، حدود دو هفته پیش اعلام کرده بود که این فرد را در ولایت کاپیسا در شمال کابل بازداشت کرده است.

در سه روز گذشته جریان این دادگاه از سوی رسانه‌ها از نزدیک دنبال شد و شماری از رسانه‌ها نیز آن را به صورت زنده پخش کردند.